Trwa ładowanie...

Kard. Henryk Gulbinowicz ukarany. Kuria przeprasza

- W przeszłości byli ludzie, którzy zostali skrzywdzeni w kościele wrocławskim i dzisiaj z szacunku do tych ofiar należy się im słowo "przepraszam" - stwierdził rzecznik wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski. To reakcja na karę, którą Watykan nałożył na kard. Henryka Gulbinowicza.

Share
Kard. Henryk Gulbinowicz został ukarany. Kuria przeprasza ofiary
Kard. Henryk Gulbinowicz został ukarany. Kuria przeprasza ofiaryŹródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d1ivj5y

W piątek Nuncjatura Apostolska ukarała kard. Henryka Gulbinowicza. Duchowny otrzymał zakaz uczestniczenia w jakiejkolwiek celebracji lub spotkaniu publicznym i używania insygniów biskupich. Pozbawiono go również przywileju pochówku w katedrze.

- Komunikat Nuncjatury Apostolskiej jest dla nas o tyle bolesny i trudny, bo pokazuje, że w przeszłości byli ludzie, którzy zostali skrzywdzeni w kościele wrocławskim i dzisiaj z szacunku do tych ofiar należy się im słowo "przepraszam" - powiedział w rozmowie z portalem onet.pl rzecznik wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski.

d1ivj5y

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Reakcja Piotra Zgorzelskiego na wpis Donalda Tuska

Kard. Gulbinowicz został zobowiązany do wpłacenia pieniędzy do Fundacji Świętego Józefa, która działa na rzecz ofiar nadużyć seksualnych. Ks. Kowalski stwierdził, że o jej wysokości zdecyduje sam hierarcha kościelny.

Kard. Gulbinowicz ma obecnie 97 lat. Jak zapewniono, ze względu na swój zły stan zdrowia nie zostanie pozbawiony niezbędnej opieki.

d1ivj5y

Źródło: onet.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ivj5y

Podziel się opinią

Share
d1ivj5y
d1ivj5y
Więcej tematów