Trwa ładowanie...

Kard. Dziwisz w Światowy Dzień Chorego: moc zbawcza wynikająca z cierpienia

Człowiek nie jest w stanie o własnych siłach zmierzyć się ze swoim cierpieniem. Z cierpieniem trzeba stanąć obok krzyża Jezusowego. W krzyżu objawiła się pełnia Bożego miłosierdzia, dlatego tylko w nim odnajdujemy najgłębszy sens cierpienia i z niego czerpiemy moc do zbawczego przyjęcia cierpienia - podkreślił metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w podkrakowskich Łagiewnikach, gdzie przewodniczył mszy świętej z okazji Światowego Dnia Chorego.

Kard. Dziwisz w Światowy Dzień Chorego: moc zbawcza wynikająca z cierpieniaŹródło: AFP
d4mkn2a

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/swiatowy-dzien-chorego-w-krakowie-6038717030179457g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/swiatowy-dzien-chorego-w-krakowie-6038717030179457g )
Światowy Dzień Chorego w Krakowie

Kardynał przypomniał wiernym, że Kościół wspomina w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes. Dodał, że w 1854 roku w tym niewielkim wówczas miasteczku we francuskich Pirenejach Matka Boża objawiła się skromnej pasterce Bemadecie Soubirous jako Niepokalane Poczęcie.

d4mkn2a

W ciągu tych lat objawiała się także jako uzdrowienie chorych - mówił kardynał Dziwisz dodając, że pielgrzymi "uciekający się pod Jej obronę" wracali do swych domów uzdrowieni z wielorakich dolegliwości fizycznych, a wielu powracało również do Boga po długiej chorobie ducha.

Z tego właśnie powodu przed szesnastu laty (13 maja 1992 roku) Ojciec Święty Jan Paweł II dzień liturgicznego wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes wybrał na obchody Światowego Dnia Chorego - powiedział metropolita krakowski.

Kardynał, przywołując słowa Jana Pawła II, zwrócił uwagę, że "obchodząc Światowy Dzień Chorego, wraz z Maryją, matką Chrystusa zatrzymujemy się przy wszystkich krzyżach współczesnego człowieka". Zachęcił też wiernych, aby za pośrednictwem Matki Bożej prosili Jezusa miłosiernego, by objawił swoje miłosierdzie, przywracając zdrowie, dodając sił i umacniając nadzieję.

Wraz z Maryją modlimy się także za wasze rodziny, za lekarzy i pracowników służby zdrowia oraz za wszystkich niosących wam pomoc - mówił kardynał Dziwisz.

Po Ewangelii w łagiewnickim Sanktuarium zostało odczytane orędzie Benedykta XVI na Światowy Dzień Chorego.

d4mkn2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mkn2a
Więcej tematów