Trwa ładowanie...

Karawana migrantów – Trump grozi odcięciem funduszy pomocowych Hondurasowi

Prezydent Donald Trump zagroził natychmiastowym odcięciem funduszy pomocowych, jeśli karawana migrantów – obywateli Hondurasu, nie zatrzyma się przed wkroczeniem na terytorium USA

Share
Karawana migrantów – Trump grozi odcięciem funduszy pomocowych HondurasowiŹródło: PAP
d2vrlx6

Karawana migrantów – ponad 2000 osób wędruje w kierunku USA

Grupa około 2000 migrantów – obywateli Hondurasu kieruje się do Stanów Zjednoczonych. We wtorek karawana dotarła do Gwatemali, a później ma przejść przez Meksyk i dotrzeć do granicy USA.

Donald Trump napisał na Twitterze: "Stany Zjednoczone zdecydowanie poinformowały prezydenta Hondurasu, że jeśli wielka karawana ludzi zmierzających do Stanów Zjednoczonych nie zostanie zatrzymana i zawrócona do Hondurasu, Hondurasowi nie zostaną przekazane żadne pieniądze, ani żadna pomoc, ze skutkiem natychmiastowym!"

Karawana migrantów – bezprawna mobilizacja obywateli Hondurasu

Rząd Hondurasu również wezwał obywateli, by nie przyłączali się do karawany migrantów zmierzających do USA. Karawanę migrantów nazwał bezprawną mobilizacją, a cały ruch wyraźnie politycznym, który "stara się zakłócić rządzenie krajem stabilność i pokój w naszych państwach".

d2vrlx6

Wiceprezydent USA Mike Pence przeprowadził rozmowę z prezydentem Hondurasu Juanem Hernandezem, o której napisał na Twitterze: *"Rozmawiałem z prezydentem Hernandezem z Hondurasu o karawanie migrantów zmierzających do Stanów Zjednoczonych. Dostarczyłem ważne przesłanie prezydenta: żadnej więcej pomocy, jeśli karawana nie zostanie zatrzymana. Powiedziałem, że USA nie będzie tolerować tego rażącego lekceważenia naszej granicy i suwerenności". *

Gwatemala także ostrzegła migrantów, że osoby które nie posiadają dokumentów nie zostaną wpuszczone do kraju. Wojsko gwatemalskie zadeklarowało, że przeznaczy do dyspozycji migrantów trzy środki transportu, dla wszystkich tych którzy zdecydują się dobrowolnie powrócić do Hondurasu.

d2vrlx6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vrlx6
Więcej tematów