Trwa ładowanie...
d3fvu3j

Karawana migrantów coraz bliżej USA. Trump zapowiada sankcje

Licząca kilka tysięcy osób karawana nielegalnych imigrantów zbliża się do południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Prezydent USA Donald Trump zapowiada, że nie zostaną wpuszczeni do kraju, a kraje, z których pochodzą, poniosą konsekwencje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karawana liczy ponad 7 tys. osób i stale rośnie
Karawana liczy ponad 7 tys. osób i stale rośnie (East News)
d3fvu3j

Karawana liczy 7233 osoby, ale migrantów stale przybywa. Władze Gwatemali poinformowały w niedzielę wieczorem, że z Hondurasu do ich kraju przedostała się grupa licząca około 1 tys. migrantów, która zmierza ku karawanie. Jak ustalili reporterzy agencji AP pochodzą oni głównie z Hondurasu, ale jest też wiele osób z Gwatemali, Salwadoru i Nikaragui.

Prezydent Donald Trump zagroził wcześniej na Twitterze, że wstrzyma lub ograniczy pomoc finansową dla tych krajów Ameryki Środkowej, z których pochodzą migranci zamierzający dotrzeć do USA. Napisał również, że zaalarmował wojsko i straż graniczną.

Prezydent USA stwierdził również, że za napływ nielegalnych imigrantów odpowiada wadliwe prawo, ktrórego nie można zmienić z powodu sprzeciwu demokratów. Oznajmił również, że wśród migrantów idących z Ameryki Środkowej są terroryści z Bliskiego Wschodu.

d3fvu3j

Imigranci znajdują się niedaleko położonego przy granicy meksykańskiego miasta Tapachula, gdzie organizują tymczasowe obozowiska w publicznych parkach.

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów