Trwa ładowanie...
d41jase

Kapelan narodowców bez parafii. Decyzja Watykanu

Ksiądz Roman Kneblewski został ostatecznie pozbawiony przez Watykan funkcji proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Kneblewski starał się o cofnięcie decyzji biskupa Jana Tyrwy, który odwołał go ze stanowiska ponad rok temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kapelan narodowców bez parafii. Decyzja Watykanu
Kapelan narodowców bez parafii. Decyzja Watykanu (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
d41jase

Ks. Kneblewski o wyniku postępowania w Watykanie poinformował swoich byłych parafian za pośrednictwem serwisu YouTube.

Odwołanie Kneblewskiego. Argumentacja biskupa

Kneblewski został odwołany ze swojej funkcji w czerwcu 2019 roku. Diecezja zaproponowała mu wówczas zamieszkanie w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Budgoszczy. Ksiądz nie chciał jednak pogodzić się z tą decyzją.

d41jase

Powodami decyzji biskupa Tyrwy miał być szereg zaniedbań ze strony Kneblewskiego. Hierarcha tłumaczył, że ksiądz przestał uczestniczyć w życiu diecezji i nie współpracował z innymi duchownymi. Do tego doszły zarzuty o częste wyjazdy przy jednoczesnym zaniedbaniu swojego kościoła. Kneblewski nie podjął żadnych starań o wyremontowanie budynku.

Zmiany w urzędach pracy. "Trzeba iść z duchem czasu"

Ksiądz odwołał się od decyzji biskupa do Watykanu. W pierwszej instancji jego sprawą zajęła się Kongregacja ds. Kleru, która podtrzymała decyzję biskupa Tyrwy. Kneblewski nie dawał jednak za wygraną i skierował swoją sprawę do Sygnatury Apostolskiej, która teraz ostatecznie zdecydowała o pozbawieniu go parafii.

d41jase

Kneblewski. Antydemokrata negujący pandemię

Jednak poza zaniechaniami w zwykłej codziennej pracy proboszcza, Kneblewskiemu na pewno nie pomagały narastające wokół niego kontrowersje. Ksiądz zasłynął z wypowiedzi wymierzonych w ustrój demokratyczny i podkreślał, że sam jest monarchistą. Nawoływał również do przejęcia mediów przez katolickie, polskie ręce.

Ponadto jest znany ze swoich poglądów na temat pandemii koronawirusa. Ksiądz nawoływał publicznie do sprzeciwu wobec reżimu sanitarnego. Jego zdaniem koronawirus służy zniewoleniu społeczeństwa.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41jase

Podziel się opinią

Share
d41jase
d41jase
Więcej tematów