Trwa ładowanie...
d3or6f1

Kandydat na prezydenta Francji zaatakowany na wiecu

Francois Fillon nie będzie dobrze wspominał czwartkowego wiecu wyborczego. Podczas spotkania ze swoimi sympatykami do polityka podszedł młody mężczyzna, który sypnął Fillonowi i jego ochronie mąką w twarz. Wszystko zostało uwiecznione na filmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kandydat na prezydenta Francji zaatakowany na wiecu
(YouTube)
d3or6f1

Było to pierwsze publiczne wystąpienie prawicowego kandydata na prezydenta od kiedy media nagłośniły, że Fillon pomógł swojej żonie zdobyć intratną posadę w parlamencie. W czwartek po długiej absencji polityk spotkał się w Strasburgu ze studentami. Spotkanie zakłócił ogolony na łyso mężczyzna, który znienacka wysypał Fillonowi na twarz pokaźną ilość mąki.

- Moi oponenci robią wszystko, żeby mnie zdyskredytować. Ale ja się nie poddam. Przyjaciele, co mnie nie zabije, to mnie wzmocni - skomentował tuż po incydencie Francois Fillon, cytowany przez dziennik "The Telegraph".

Fillon wciąż liczy się w walce o fotel prezydenta Francji. Według ostatnich sondaży zagłosowałoby na niego ok. 19 proc. Francuzów. Polityk jest tuż za dwojgiem oponentów - skrajnie prawicową kandydatką Frontu Narodowego Marine Le Pen oraz centrowym Emmanuelem Macronem. Liderzy w wyścigu prezydenckim mają ex aequo 23,5 proc.

d3or6f1

Podziel się opinią

Share

d3or6f1

d3or6f1
Więcej tematów