Trwa ładowanie...

Kandydat KW KORWiN zrezygnował z walki o mandat senatora w Radomiu

Nie siedmiu, ale sześciu kandydatów będzie ubiegało się o mandat senatora w okręgu nr 50 w Radomiu. Ze startu w wyborach zrezygnował kandydat Komitetu Wyborczego KORWiN Daniel Pawłowiec.

Share
Kandydat KW KORWiN zrezygnował z walki o mandat senatora w Radomiu
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d41qmt4

Jak poinformowała PAP dyrektor radomskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Elżbieta Białkowska, kandydat Komitetu Korwin złożył informację o swojej rezygnacji. Jej powody nie są znane.

Komitet Wyborczy KORWiN zgłosił kandydatów do Senatu w dziesięciu okręgach wyborczych, m.in. w Wałbrzychu, Bydgoszczy, Siedlcach, Rzeszowie, Łodzi, Rybniku, Tarnowie i Nowym Sączu.

d41qmt4

O mandat z okręgu radomskiego ubiegać się będzie sześcioro kandydatów: Adam Bielan (PiS), Wojciech Gęsiak (PO), Dariusz Grabowski (Kukiz'15), Waldemar Rajca (Kongres Nowej Prawicy) oraz startujący z własnych komitetów wyborczych: Krzysztof Sońta i Marzena Wróbel.

W wyborach do Senatu w 2011 r. mandat z okręgu radomskiego zdobył Wojciech Skurkiewicz (PiS); otrzymał przeszło 63,2 tys. głosów, czyli 35,65 proc. W tegorocznych wyborach Skurkiewicz startuje do Sejmu.

d41qmt4

Podziel się opinią

Share
d41qmt4
d41qmt4
Więcej tematów