Trwa ładowanie...
d424h1q

Kancelaria Sejmu: wpłynęły postanowienia prezydenta

"Do Kancelarii Sejmu wpłynęły postanowienia prezydenta RP Andrzeja Dudy" - poinformował na Twitterze Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Grzegrzółka.
Andrzej Grzegrzółka. (East News)
d424h1q

Andrzej Grzegrzółka przekazał na Twitterze, że prezydent RP Andrzej Duda zwołał pierwsze posiedzenie IX kadencji na godzinę 12 dnia 12 listopada 2019 r.

"Na Wiejską trafiły też dokumenty w sprawie powołania na Marszałka Seniora posła Antoniego Macierewicza" - dodał.

d424h1q

O tym, że Antoni Macierewicz będzie marszałkiem seniorem Sejmu prezydent Andrzej Duda poinformował już we wtorek w godzinach porannych. Z kolei na marszałka seniora Senatu Duda wyznaczył Barbarę Borys-Damięcką.

- Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną. Ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prasowy prezydenta RP i sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta.

Zobacz: Joanna Lichocka: Donald Tusk to są złe emocje. Wydaje mi się, że nie odpuści

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d424h1q

Podziel się opinią

Share
d424h1q
d424h1q
Więcej tematów