Trwa ładowanie...

Kanada: Proces sądowy o głośne chrapanie. Kobieta ma pójść do lekarza

Do niecodziennej sytuacji doszło w Kanadzie. Kobieta zgłosiła do sądu w Quebecu sąsiadów o nękanie, którzy uważali, że chrapie zbyt głośno. Sprawę przegrała i dostała sądowy nakaz wizyty u lekarza.

Kanada: Proces sądowy o głośne chrapanie. Kobieta ma pójść do lekarzaŹródło: 123RF
d3ygz0x
d3ygz0x

Spór zaczął się już na jesieni 2016 roku. Mieszkańcy jednego bloku narzekali na zbyt głośne chrapanie sąsiadki, przez co sami nie mogli dobrze spać i zapraszać gości. Najpierw sami przychodzili do niej z prośbami o bycie ciszej.

Potem o pomoc poprosili zarządcę budynku, jednak i jego prośby nic nie dały. Próbował nawet dać jej leki na chrapanie, ale odmawiała. Zalecono jej też skorzystanie z pomocy lekarza, jednak nie umówiła się na wizytę. Później wypytywano kobietę o spotkanie z lekarzem, co ją mocno irytowało. Dlatego stwierdziła, że sąsiedzi ją nękają i sprawę wniosła do sądu.

Sprawa dość długo była odraczana i przeciągana. Ostatecznie w tym tygodniu sąd w Quebecu orzekł, że "chrapanie nie mieści się w normie, kobieta nie powinna odmawiać wizyty u lekarza". Ba, dostała sądowy nakaz umówienia się z lekarzem.

Na całym świecie 45% ludzi ma problem związany z chrapaniem, z czego 10% robi to naprawdę głośno. W Polsce chrapie 100 tysięcy osób.

d3ygz0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ygz0x
Więcej tematów