Trwa ładowanie...
ycipk-2ced3b

Kanada. Nastolatkowie podejrzewani o morderstwa znalezieni martwi

- O 10 rano (czasu lokalnego - przyp. red.) funkcjonariusze znaleźli ciała dwóch mężczyzn. To właśnie oni są podejrzewani o morderstwo 3 osób - poinformowała kanadyjska policja. Nastolatkowie mieli zamordować 3 tygodnie temu wykładowcę oraz dwoje turystów. Od tego czasu byli nieuchwytni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kanada. Policja odkryła ciała dwóch mężczyzn - to prawdopodobnie Kam McLeod oraz Bryer Schemegelsky
Kanada. Policja odkryła ciała dwóch mężczyzn - to prawdopodobnie Kam McLeod oraz Bryer Schemegelsky (East News, Fot: The Canadian Press/Associated Press/East News)
ycipk-2ced3b

- Zwłoki znaleziono na brzegu rzeki Nelson po tygodniowych poszukiwaniach - przekazała zastępca komisarza Jane MacLatchy. Funkcjonariuszka jest "pewna", że ciała dwóch mężczyzn należą do 19-letniego Kam'a McLeod'a oraz 18-letniego Bryer'a Schmegelsky'ego. - Sekcja zwłok ma potwierdzić tożsamość ofiar - dodała policjantka.

We wtorek lokalna policja informowała, że przy brzegu rzeki Nelson, niedaleko niewielkiej miejscowości Gillam w prowincji Manitoba, znaleziono kilka przedmiotów należących prawdopodobnie do nastolatków. To właśnie one miały pomóc w środowym odkryciu.

ycipk-2ced3b

Kanada. Makabryczne zbrodnie

Ciała pierwszych dwóch osób odkryto 15 lipca. Znajdowały się one obok niebieskiego vana na poboczu autostrady w Kolumbii Brytyjskiej na zachodzie Kanady. Na zwłokach pary znaleziono rany po kulach. 3 dni później potwierdzono, że była to dwójka podróżników: 23-letni Australijczyk Lucas Fowler oraz 24-letnia Amerykanka Chyna Deese.

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

ycipk-2ced3b

Według ustaleń policji para zatrzymała się na poboczu, by naprawić samochód. Wtedy prawdopodobnie zostali zaatakowani. Policja twierdzi, że jest świadek, który widział ich rozmawiających z jednym z poszukiwanych mężczyzn.

19 lipca, blisko 500 kilometrów od miejsca zbrodni, policja z Dease Lake odkryła ciało 64-letniego Leona Dycka, botanika z uniwersytetu w Vancouver. Wtedy też policja poinformowała, że rozpoczyna akcję poszukiwawczą, a jej celem są dwaj nastolatkowie - McLeod i Schmegelsky.

Wcześniej na poboczu drogi, około 2 km od ciała Dycka, odnaleziono spalony samochód, którym nastolatkowie podróżowali w poszukiwaniu pracy w Jukonie na północy Kanady. Od tego momentu nastolatkowie byli nieuchwytni dla służb.

ycipk-2ced3b

- W ciągu ostatnich dwóch tygodni nasi oficerowie niestrudzenie pracowali , aby znaleźć podejrzanych w związku z zabójstwami w Kolumbii Brytyjskiej - mówiła dziennikarzom zastępca komisarza Jane MacLatchy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CNN, Guardian

ycipk-2ced3b

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2ced3b

ycipk-2ced3b
ycipk-2ced3b
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów