Trwa ładowanie...

Kanada jest otwarta nie tylko na imigrantów z Syrii. 6 Polaków dostało status uchodźcy

• Kanadyjski rząd jest otwarty nie tylko na uchodźców z Syrii • Kanada przyjmuje coraz więcej uchodźców i imigrantów, którzy nie uciekają przed wojną • W 2015 roku status uchodźcy otrzymało sześcioro Polaków • Powody? Między innymi to, jak wygląda polski wymiar sprawiedliwości • Od 2001 roku status uchodźcy w Kanadzie otrzymało w sumie 574 obywateli Polski
Share
Kanada jest otwarta nie tylko na imigrantów z Syrii. 6 Polaków dostało status uchodźcy
Źródło: PAP/EPA
dkq9e9x

Rząd Kanady jest otwarty nie tylko na uchodźców z Syrii. Kanadyjczycy przyjmują coraz więcej uchodźców i imigrantów, którzy nie uciekają przed wojną. W 2015 roku status uchodźcy otrzymało 6 Polaków. Z jakich przyczyn? Jak informuje dziennik.pl., "Kanada nie zdradza, ale wskazuje na tematy, którymi interesują się urzędnicy".

Kanadyjczycy w ostatnich latach wielokrotnie mieli kontaktować się z organami władzy i organizacjami pozarządowymi w kwestii sytuacji Romów w Polsce, ich dostępu do opieki medycznej i ogólnie traktowanie.

Kanadyjscy urzędnicy kontaktowali się także z polskimi prawnikami i policją, dopytując o procedury zawiadamiania o przestępstwach. Wskazywano tu na przewlekłość procesu sądowego w nad Wisłą.

dkq9e9x

Z oficjalnych danych Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców wynika, że w 2015 roku 18 obywateli Polki starało się o status uchodźcy w Kanadzie. W 2014 roku było ich 33. Rok wcześniej 34 ubiegało się o „ochrona międzynarodową przed prześladowaniem lub poważną krzywdą we własnym kraju”.

Od 2001 roku status uchodźcy w Kanadzie otrzymało w sumie 574 obywateli Polski.

Marek Grabski

dkq9e9x

Podziel się opinią

Share
dkq9e9x
dkq9e9x
Więcej tematów