Trwa ładowanie...
d30kkje

Kampania wrześniowa swoją drogą. Jest też rocznica wystąpienia Lecha Kaczyńskiego na Westerplatte

Polacy obchodzą rocznicę kampanii wrześniowej. Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga zwróciła uwagę, że to również z innego powodu szczególna data. To "ósma rocznica słynnego wystąpienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego". Internauci drwią, że rząd ustanowi z tej okazji kolejne święto.
Share
Premier Beata Szydło 31 sierpnia 2016 r. również składała kwiaty przez tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego w Sopocie
Premier Beata Szydło 31 sierpnia 2016 r. również składała kwiaty przez tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego w SopocieŹródło: PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz
d30kkje

- 1 września, ósma rocznica słynnego wystąpienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego na Westerplatte - zaznaczyła w czwartek w programie "Warto rozmawiać" TVP Anna Fotyga.

Jak tłumaczyła, ówczesny prezydent powiedział wtedy, że "Unia Europejska jest pięknym projektem, projektem sukcesu oraz że jego trwanie może być skuteczne pod dwoma warunkami: zachowania wspólnoty wartości i zdolności pohamowania tendencji imperialistycznych czy pokusy budowania stref wpływów".

- Niestety ta pokusa budowania polityki hegemonizmu w UE, dominacji to motor napędowy UE. Chodzi o prymat pewnych interesów - oceniła.

d30kkje

Obok jej słów nie przeszedł obojętnie Grzegorz Furgo z Nowoczesnej. Co o nich sądzi? - Trwa obłęd. (...) Mamy nową ważną datę w historii Polski. Ta ekipa musi coś brać - podkreślił.

Zaskoczenia nie ukrywali internauci. Drwią i zarzucają PiS-owi, że "kreuje nowego bohatera Polski". - Poszedł odgórny prikaz, aby wbijać ciemnemu narodowi, że Kaczyński wszelką historię tworzył. Naród łyka - napisał jeden z użytkowników.

- Proponuję święto państwowe. Dzień wolny dla wszystkich - dodał inny użytkownik.

Zobacz też: PiS wprowadziło Polskę do Unii Europejskiej? Bezlitosne komentarze po słowach Konrada Szymańskiego

d30kkje

Dziennikarz Jacek Nizinkiewicz zwrócił z kolei uwagę na inną kwestię - przypominanie o katastrofie smoleńskiej również 1 września.

- Rocznica wybuchu II Wojny Światowej: Apel smoleński na Westerplatte. Apel smoleński w Wieluniu. Ręce opadają - napisał.

Zobacz też: Anna Fotyga: Kamiński zdradził Lecha Kaczyńskiego

d30kkje

Obchody 31 sierpnia

Przedstawiciele rządu 31 sierpnia, w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, byli z kolei przy tablicy upamiętniającej Lecha Kaczyńskiego.

Informacje o tym pojawiły się m.in. na profilach twitterowych premier i ministerstwa obrony narodowej

I tym razem nie obyło się bez komentarzy, sugerujących, że miejsce, które odwiedzili przedstawiciele władzy, nie powinno być punktem obchodów 31 sierpnia.

Źródło: TVP/WP

d30kkje

Podziel się opinią

Share
d30kkje
d30kkje
Więcej tematów