Trwa ładowanie...

Decyzja ws. przymusowego dokarmiania. Wiadomo, co teraz zrobi Kamiński

Sąd Okręgowy w Radomiu wydał nakaz, aby Kamiński był przymusowo dokarmiany. - Mariusz Kamiński nie zgadza się z opiniami lekarzy i skorzysta z prawa do zażalenia - poinformował WP jego pełnomocnik mecenas Michał Zuchmantowicz.

Kamiński przymusowo dokarmiany. "Skorzysta z prawa do zażalenia"Kamiński przymusowo dokarmiany. "Skorzysta z prawa do zażalenia"Źródło: East News, fot: Pawel Wodzynski
doch71n
doch71n

- Taka procedura jest wdrażana, gdy sytuacja jest poważna. Jest ona oparta o trzy opinie biegłych lekarzy, dlatego sąd ma rozeznanie, co do stanu zdrowia - wyjaśnił mec. Zuchmantowicz.

Mecenas w rozmowie z WP przyznał, ze nie może wypowiadać się na temat stanu zdrowia swojego klienta, ale poinformował, że Mariusz Kamiński chce kontynuować głodówkę. - Nie zgadza się z opiniami i skorzysta z prawa do zażalenia do Sądu Apelacyjnego w Lublinie - powiedział.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Nie ma żarliwości w ich obronie". Zaskakujący komentarz ministra o PiS

Decyzja Sądu Okręgowego w Radomiu nie jest prawomocna, dlatego zgodnie z przepisami, w sytuacji kryzysowej to lekarze zdecydują o tym, czy mogą ingerować w jego prawo do odmowy przyjmowania pokarmów.

doch71n

Gdyby Sąd Apelacyjny podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego, wtedy lekarze będą mogli podać mu kroplówkę lub założyć sondę donosową. Jest też możliwość, że dostanie zestaw elektrolitów z odżywczymi płynami fizjologicznymi.

Mecenas Zuchmantowicz przekazał, że jest w stałym kontakcie ze swoim klientem. Mariusz Kamiński jest też regularnie odwiedzany przez rodzinę. - Poza tym, że domaga się zaskarżenia postanowienia, to mój klient nie ma nic do przekazania - podsumował.

Apel Andrzeja Dudy ws. Kamińskiego i Wąsika

W środę Andrzej Duda ponownie zaapelował do Bodnara, by przerwał wykonywanie kary więzienia przez Kamińskiego i Wąsika. Zaznaczył, że zgodnie z prawem Bodnar jako prokurator generalny może to zrobić w każdej chwili.

- Przypominam panu prokuratorowi generalnemu, że jest byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, że przez lata był związany jako wiceprezes, także z Helsińską Fundacja Praw Człowieka - że to jest sytuacja człowieka. Człowieka, który służył swojemu państwu z pełnym oddaniem i który czuje się głęboko skrzywdzony tym, co dzisiaj organy polskiego państwa - myślę o polskich sądach - z nim czynią, osadzając go w więzieniu - powiedział prezydent.

doch71n

Duda zaznaczył, że Kamiński właśnie dlatego podjął strajk głodowy. Ocenił, że obecnie b. szef CBA znajduje się "rzeczywiście w bardzo złym stanie zdrowia".

- Dzisiaj otrzymałem informację od małżonki pana ministra Mariusza Kamińskiego, że wobec pana ministra Kamińskiego został wydany nakaz sądu, aby był przymusowo dokarmiany, albowiem stan zdrowia, w którym się znalazł, zaczyna zagrażać jego życiu i zdrowiu. Sąd nakazał przymusowe dokarmianie go - powiedział prezydent na konferencji prasowej w Davos.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał prawomocnie Kamińskiego i Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycia władzy w związku z tzw. aferą gruntową. W zeszły wtorek policja zatrzymała obu polityków PiS, później zostali oni osadzeni w zakładach karnych.

doch71n

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
doch71n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doch71n
Więcej tematów