Trwa ładowanie...

Kamiński i Wąsik w Pałacu Prezydenckim

Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik przybyli do Pałacu Prezydenckiego. Na godzinę 15 zostało zaplanowane spotkanie ułaskawionych polityków z prezydentem Andrzejem Dudą.

Andrzej Duda spotkał się z Mariuszem Kamińskim i Maciejem WąsikiemAndrzej Duda spotkał się z Mariuszem Kamińskim i Maciejem WąsikiemŹródło: Twitter, fot: Kancelaria Prezydenta RP
d2njegi
d2njegi

Kancelaria Prezydenta zamieściła i nagrania ze spotkania prezydenta z ułaskawionymi politykami Prawa i Sprawiedliwości. Widać na nich, że panowie nie szczędzili sobie czułości. Kamiński i Wąsik serdecznie uściskali się z prezydentem Dudą.

O tym, że politycy PiS są zaproszeni przez Andrzeja Dudę poinformowała prezydencka minister Małgorzata Paprocka w Polsat News.

Jak dodała, spotkanie będzie dotyczyło spraw, które się zakończyły oraz tych, które "są przed nami". Podkreśliła, że prezydent ceni sobie doświadczenie i wiedzę Mariusza Kamińskiego.

d2njegi

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kalisz o "nadambitnym człowieku": ma klucz do osobowości Dudy

Wąsik i Kamiński we wtorek po godz. 21 opuścili zakłady karne po tym jak prezydent Duda zastosował wobec nich prawo łaski przez darowanie kar pozbawienia wolności i środków karnych oraz zarządzenie zatarcia skazań.

20 grudnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Kamińskiego i Wąsika prawomocnie na dwa lata pozbawienia wolności. 9 stycznia br. policja zatrzymała obu mężczyzn, później zostali oni osadzeni w zakładach karnych.

Prezydent Andrzej Duda 11 stycznia poinformował o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego, na podstawie Kodeksu postępowania karnego, wobec obu skazanych.

Źródło: PAP, WP Wiadomości

d2njegi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2njegi
Więcej tematów