Trwa ładowanie...
Kamila Baranowska i Łukasz Pawłowski w #dzieńdobryPolsko: PiS i tak będzie wygrywał te głosowania

Kamila Baranowska i Łukasz Pawłowski w #dzieńdobryPolsko: PiS i tak będzie wygrywał te głosowania

Publicyści Kamila Baranowska (komentatorka WP, "Do Rzeczy") i Łukasz Pawłowski ("Kultura Liberalna") dyskutowali w programie Wirtualnej Polski #dzieńdobryPolsko o tym, czy budżet został uchwalony legalnie, czy należy jednak powtórzyć sejmowe głosowanie w tej sprawie.
Share
de675qk

- Największym skandalem nie jest to, że głosowanie zostało gdzieś przeniesione ale, to fakt, że posłowie opozycji nie mieli możliwości udziału w tym posiedzeniu - ocenił Łukasz Pawłowski z "Kultury Liberalnej". - To jest absurdalne, bo PiS i tak będzie wygrywał te głosowania - dodał gość programu #dzieńdobryPolsko. Zdaniem Pawłowskiego, opozycja ma prawo zgłaszać swoje poprawki i krytykować rządzących.

- Tyle tylko, że w mojej ocenie jest to źle artykułowane - oceniła Kamila Baranowska. - Z jednej strony słyszę, że skandalem jest przeniesienie obrad do Sali Kolumnowej, nie było kworum i trzeba powtórzyć głosowanie budżetowe 11 stycznia. A później opozycja zapowiada, że wtedy będzie blokować mównicę. Więc albo powtarzamy to głosowanie i do tego dążymy albo nie - stwierdziła komentatorka WP.

oprac. Marek Grabski

de675qk

Podziel się opinią

Share
de675qk
de675qk
Więcej tematów