Trwa ładowanie...
dnkjn6s
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kamil Dąbrowa: Z przyjemnością odbiorę hienę roku za granie hymnu Polski

• Kamil Dąbrowa: odbiorę hienę roku za granie hymnu Polski
• Właśnie został dokonany abordaż - mówi Dąbrowa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Dąbrowa
Kamil Dąbrowa (PAP, Fot: Marcin Obara)
dnkjn6s

- Z ogromną przyjemnością odbiorę hienę roku za granie hymnu Polski - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Newsweek" dyrektor programu 1 Polskiego Radia, Kamil Dąbrowa.

Rozmówca przypomina, że bicie na alarm jest tym bardziej istotne, bo były przecież szumne zapowiedzi wielkiej reformy. - Słyszeliśmy o przekształceniu ze spółek skarbu państwa w instytucje kultury. Były obietnice odpolitycznienia, zapowiedzi, że powstanie narodowa rada mediów, złożona z ekspertów. To oni mieli w drodze konkursów wyłaniać fachowców na kierownicze stanowiska. A okazało się, że nie ma z tych rzeczy nic - tłumaczy Dąbrowa.

- Chcę zwrócić uwagę opinii publicznej na to, że z mediami publicznymi dzieją się dziwne rzeczy. Właśnie został dokonany abordaż - mówi Dąbrowa. - W efekcie ten okręt, który do tej pory płynął po czasem spokojnym, a czasem wzburzonym morzu będzie płynął w kierunku raf - dodaje.

dnkjn6s

Szacunek dla Jedynki! #KOD

Posted by Komitet Obrony Demokracji on 1 stycznia 2016

Wyjaśnia też na czym polega akcja prowadzona w Polskim Radio. Nazywa ją akcją specjalną, albo antenową. - Jako redaktor naczelny, mam prawo umieścić na tej jedynce to, co uważam za stosowne. Wybór padł na Hymn RP, bo jest w sercu każdego Polaka, natomiast kantata z Ody, dla mnie ważna, bo to hymn Unii Europejskiej, przypomina, że instytucje europejskie takie jak Europejska Unia Nadawców, Reporterzy bez Granic, Europejskie Stowarzyszenie Dziennikarzy - zwróciły uwagę na to, co się dzieje z mediami publicznymi w Polsce.

A ja sam z ogromną przyjemnością odbiorę hienę roku za granie hymnu Polski - mówi też dyrektor programu 1 Polskiego Radia.

Dąbrowa mówi dalej, że od noworocznego poranka dostaje setki bardzo osobistych sms-ów i maili od słuchaczy. - Większość to krótkie przekazy w stylu "tak trzymać" albo zachęty byśmy mobilizowali inne anteny i pisma - opowiada. - Jedna z radiosłuchaczek napisała, że ma 70 lat i że ostatnio coś nią tak poruszyło w mediach w 1989 r. - dodaje dyrektor programu 1 Polskiego Radia.

dnkjn6s

Od 1 stycznia Program I PR emituje o każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z hymnem UE. Jak wyjaśnił w informacji przesłanej PAP redaktor naczelny Jedynki Kamil Dąbrowa, jest to forma zwrócenia uwagi na "zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach".

Stacja - jak podano w komunikacie - planuje nadawanie obu utworów przez całą dobę z wyjątkiem godz. 12, kiedy emitowany jest hejnał z Wieży Mariackiej w Krakowie i godz. 24 - wówczas prezentowana jest piosenka Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego "Już czas na sen".

- Wprowadzana w życie ustawa nie przyczynia się do poprawy funkcjonowania mediów publicznych, a jedynie umożliwia przejęcie tych instytucji - dodał. - Ustawa zakłada powołanie władz mediów publicznych przez ministra właściwego ds. Skarbu Państwa z pominięciem KRRiT i podporządkowaniem mediów ministerstwu - zaznaczył Dąbrowa.

W czwartek Senat zaakceptował nowelę tzw. ustawy medialnej, która przewiduje wygaśnięcie mandatów dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz PR. Nowelizacja zakłada też zmniejszenie liczebności rad nadzorczych spółek medialnych, a także powoływanie ich nowych organów przez ministra skarbu państwa "do czasu wprowadzenia nowej organizacji mediów narodowych".

dnkjn6s

Podziel się opinią

Share

dnkjn6s

dnkjn6s
Więcej tematów