Trwa ładowanie...
d12z0b8

Kamień Pomorski w żałobie po śmiertelnym wypadku

Na budynkach instytucji publicznych w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie) opuszczono do połowy flagi z kirem. W Nowy Rok pijany kierowca spowodował wypadek, którym zginęło sześć osób, a dwie zostały ranne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znicze na miejscu tragicznego wypadku
Znicze na miejscu tragicznego wypadku (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d12z0b8

Jak poinformowano na oficjalnej stronie internetowej miasta flagi będą wisieć przez kolejne trzy dni.

Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński zaapelował do mieszkańców miasta, by do 4 stycznia zachowali reguły okresu żałoby i powstrzymali się w tym czasie od organizowania imprez rozrywkowych.

Zaplanowane na 5 stycznia uroczystości związane z obchodami 740-lecia nadania Kamieniowi Pomorskiemu praw miejskich ograniczą się jedynie do mszy świętej, która zostanie odprawiona również w intencji ofiar wypadku i ich bliskich.

d12z0b8

W Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim kierowane przez 26-latka BMW wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi. Na miejscu zginęło pięć dorosłych osób. 9-letni chłopiec zmarł w kamieńskim szpitalu podczas reanimacji. 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka przebywają w szpitalu w Szczecinie; stan chłopca jest bardzo ciężki.

Sprawca wypadku może usłyszeć zarzut doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. Za to przestępstwo popełnione w stanie nietrzeźwym grozi do 15 lat więzienia.

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, mężczyźnie pobrano krew, która z pewnością będzie zbadana także pod kątem obecności narkotyków.

d12z0b8

Podziel się opinią

Share
d12z0b8
d12z0b8
Więcej tematów