Trwa ładowanie...
d38cudi

Kambodża: Ułaskawiono reżysera z Australii. Nie będzie w więzieniu za szpiegostwo

James Ricketson, australijski reżyser, został ułaskawiony przez przewodniczącego senatu Kambodży i nie odsiedzi zasądzonego wyroku. W sierpniu został skazany na sześć lat więzienia za szpiegostwo. Proces był mocno krytykowany i uważany za nieuczciwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kambodża: Ułaskawiono reżysera z Australii. Nie będzie w więzieniu za szpiegostwo
(Forum)
d38cudi

Ułaskawienia dokonał przewodniczący kambodżańskiego senatu Say Chhum. Według konstytucji Kambodży pełni on funkcję głowy państwa na czas nieobecności króla kraju. Władca państwa, Norodom Sihamoni, aktualnie przebywa w Chinach. Zlecenie o ułaskawieniu wydał premier Hun Sen.

Ricketsona aresztowano w czerwcu zeszłego roku. Został sfotografowany podczas sterowania dronem latającym nad wiecem opozycjonistów z Partii Narodowego Ocalenia Kambodży. Australijski reżyser siedział w więzieniu od momentu aresztu. Został oskarżony o szpiegostwo i zbieranie informacji szkodliwych dla kraju w okresie od grudnia 2010 do czerwca 2017 roku.

Do Kambodży filmowiec jeździł regularnie od dwudziestu lat i nagrywał filmy dokumentalne na temat samego kraju i jego obywateli. Przez cały ten czas nie miał żadnych problemów z prawem.

James Ricketson studiował w Australijskiej Szkole Filmu i Telewizji w Sydney. Na koncie ma kilka filmów, m.in. "Third Person Plural", "Candy Regentag", "Blackfellas" i "Day of the Dog".

d38cudi

Podziel się opinią

Share
d38cudi
d38cudi