Trwa ładowanie...

Kalisz: Znalazła portfel, a w nim 2 tys. zł. Zaniosła na policję

69-letnia mieszkanka Kalisza przyniosła na policję portfel, który znalazła na ulicy. Znajdowały się w nim dokumenty i ponad 2 tysiące złotych. Zguba należała do 81-latka.

Kalisz: Znalazła portfel, a w nim 2 tys. zł. Zaniosła na policjęŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d1ut0re
d1ut0re

69-letnia kobieta przyszła na Komendę Miejską Policji w Kaliszu z prośbą o pomoc w przekazaniu portfela jego właścicielowi.

- Wyjaśniła, że portfel znalazła na ulicy Kanonickiej. W środku znajdowały się dokumenty oraz ponad dwa tysiące złotych. Okazało się, że zguba należała do 81-letniego mężczyzny - powiedziała rzeczniczka kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci odnaleźli właściciela portfela pod wskazanym w dokumentach adresem.

- Kiedy poinformowali mężczyznę, jaki jest cel ich wizyty, senior nie krył wzruszenia. Wiedział, że zgubił pieniądze i nawet kojarzył, kiedy to mogło się stać - powiedziała rzeczniczka.

d1ut0re

- Za naszym pośrednictwem prosił o przekazanie podziękowania kobiecie, ponieważ nie mogliśmy mu udostępnić jej danych osobowych - dodała.

Waloryzacja emerytur w 2018 r. Seniorzy dostaną podwyżki świadczeń

Jaworska-Wojnicz podkreśliła, że postawa 69-latki powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. - Bo choć takie zachowanie powinno być normą, w dzisiejszych czasach jest coraz rzadsze i tym bardziej zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania - stwierdziła rzeczniczka kaliskiej policji.

Dodała, że bardzo często na policję trafiają portfele z dokumentami, ale bez pieniędzy.
- Złodzieje opróżniają ukradzione portfele z pieniędzy, a następnie je wyrzucają. Uczciwi znalazcy przynoszą wtedy to, co znaleźli na ulicy - przyznała Jaworska-Wojnicz.

Źródło: WP, PAP, Policja

d1ut0re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ut0re
Więcej tematów