Trwa ładowanie...

Kalisz. 15 lat czekała na wyrok. 350 tys. dla 19-latki za błąd medyczny

Kalisz. 19-latka, która w wieku czterech lat doznała udaru, doczekała się wyroku. Po 15 latach sądowej batalii Sąd Okręgowy w Kaliszu przyznał nastolatce 350 tys. złotych zadośćuczynienia za błąd medyczny.
Share
Kalisz. 15 lat czekała na wyrok. 350 tys. dla 19-latki za błąd medyczny
Kalisz. 15 lat czekała na wyrok. 350 tys. dla 19-latki za błąd medycznyŹródło: pixabay.com
d1tgszh

Kalisz - po 15 latach batalii sądowych nastolatce, która w wieku czterech lat doznała udaru mózgu, przyznano zadośćuczynienie.

Kalisz. 350 tys. zadośćuczynienia dla 19-latki

Jak poinformowała rzecznika sądu w Kaliszu, wyniesie ono 350 tys. złotych. - Przyznane zostało za błąd medyczny, popełniony przez przychodnię lekarską w Nowych Skalmierzycach, 15 lat temu - tłumaczyła w rozmowie z PAP Edyta Jeniszewska.

d1tgszh

Pieniądze mają zostać wyłożone przez ubezpieczyciela oraz przychodnię, w której pracował lekarz. Obie instytucje mają też pokryć koszty sądowe, które wyniosły 19 tys. złotych.

Szczepienia na COVID-19. Michał Dworczyk odpowiada KE

- Sąd obciążył przychodnię odpowiedzialnością na przyszłość. Proces leczenia w tym zdarzeniu nie został zakończony i coś może się jeszcze pojawić. Jest to zabezpieczenie dla pokrzywdzonej na poczet przyszłych chorób z tym związanych, które nie ujawniły się w trakcie wydawania wyroku - poinformowała rzeczniczka sądu w Kaliszu.

d1tgszh

Jak dodała, pozwani nie przyznali się do błędu. Wyrok nie jest prawomocny i mogą się od niego odwołać.

Kalisz. 19-latka wygrała w sądzie. Walczyła 15 lat

Do zdarzenia, które nieodwracalnie zmieniło życie (wówczas - red.) czterolatki, doszło w 2006 roku w przychodni w Nowych Skalmierzycach k. Kalisza. Rodzice dziewczynki informowali lekarza o swoich obawach co do zdrowia córki.

Dziecko ostatecznie trafiło na oddział kardiologii w kaliskim szpitalu. Tam u czterolatki stwierdzono zawał mięśnia sercowego. Po kilku dniach dziewczynka doznała udaru, w wyniku którego doszło do paraliżu i niedowładu prawej strony ciała.

W opinii sądowych biegłych lekarz w przychodni nie wykonał u dziecka pełnej diagnostyki.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tgszh

Podziel się opinią

Share
d1tgszh
d1tgszh
Więcej tematów