Trwa ładowanie...

Kalifornia: Pożar zabił już 58 osób

Do 58 osób wzrosła liczba śmiertelnych ofiar pożarów w Kalifornii. Na liście zaginionych wciąż znajdują się dziesiątki nazwisk.

Kalifornia: Pożar zabił już 58 osóbŹródło: iStock.com
d8tx380
d8tx380

Kalifornia – pożar zbiera krwawe żniwo

W środowy wieczór, czasu miejscowego, lokalne władze ogłosiły, że liczba śmiertelnych ofiar pożaru w Kalifornii wzrosła do co najmniej 58 nazwisk. Wciąż trwają poszukiwania około 130 osób, które od kilku dni nie dały znaku życia.

Kalifornia – Paradise w ogniu

Podczas pożaru w Kaliforni najbardziej ucierpiało miasteczko Paradise. To właśnie tam odnaleziono ciała 52 ofiar. W tym regionie ogień pochłonął około 9 tys. budynków, z których pozostały jedynie zgliszcza. Niewykluczone, że w najbliższych dniach z ruin będą wydobywane kolejne ciała.

Czarna seria w Kalifornii

Dramat w Kalifornii rozpoczął się w nocy 7 listopada. Właśnie wtedy w barze w Thousand Oaks rozpoczęła się strzelanina. Były żołnierz wojska amerykańskiego otworzył tam ogień do bezbronnych ludzi i zabił 11 osób. Na koniec popełnił samobójstwo. Zaledwie kilkanaście godzin później śmiertelne żniwo zaczął zbierać ogromny pożar. Kalifornia od wielu lat nie zmagała się z tak potężnym żywiołem. Ogień pochłania kolejne hektary lasów, ale także domy i ich mieszkańców. Nie oszczędza również najbogatszych. Swoje posiadłości w ogniu stracili między innymi Gerard Butler, siostry Kardashian, Orlando Bloom czy Lady Gaga.

d8tx380
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8tx380
Więcej tematów