Trwa ładowanie...
dhm4heh
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kajetan Poznański ścigany przez policję ze 190 krajów. Wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu

• Nota oznacza, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą
• Upraszcza też procedury związane z zatrzymaniem i przekazaniem do Polski
• 27-letni bibliotekarz otrzymał zarzut zabójstwa swojej nauczycielki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kajetan Poznański ścigany przez policję ze 190 krajów. Wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu
(Europol)
dhm4heh

Za Kajetanem Poznańskim, poszukiwanym za zabójstwo młodej kobiety, wystawiono tzw. czerwoną notę Interpolu, która jest informacją dla policji innych krajów, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą - poinformowała Komenda Główna Policji.

Wiadomość o poszukiwaniu Poznańskiego trafiła tym samym do 190 krajów. Nota upraszcza procedury związane z zatrzymaniem i przekazaniem do Polski. Niezależnie od tego, mężczyzna od poniedziałku jest poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

Śledztwo w sprawie zabójstwa 30-letniej kobiety prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która przesłuchała kilkunastu świadków. Dokonano także kilkunastu oględzin, kilku przeszukań oraz powołano biegłych.

- Zgromadzony materiał dowodowy uzasadnił dostatecznie podejrzenie, iż czyn został popełniony przez Kajetana Poznańskiego - poinformował rzecznik tej prokuratury Przemysław Nowak.

dhm4heh

Przypomniał, że 5 lutego, dwa dni po odnalezieniu zwłok kobiety, prokurator sporządził postanowienie o przedstawieniu Poznańskiemu zarzutu zabójstwa, a sąd nakazał jego aresztowanie. 6 lutego prokurator wydał postanowienie o poszukiwaniu podejrzanego listem gończym, a 8 lutego sąd wydał ENA. "W tym dniu wszczęto poszukiwania międzynarodowe" - podkreślił prok. Nowak.

- Poszukujemy tego mężczyzny wszelkimi dostępnymi kanałami w ramach Europolu, Interpolu oraz SIS (System Informacji Schengen). Zaangażowani są między innymi oficerowie łącznikowi w innych krajach Unii Europejskiej - powiedziała Iwona Kuc z wydziału prasowego KGP.

- ENA umożliwia innym służbom aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa oraz wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem - powiedziała Kuc.

- Dzięki takiej współpracy międzynarodowej i wymianie informacji w ramach Interpolu oraz Europolu dotychczas zatrzymaliśmy wielu groźnych przestępców - podkreśliła policjantka.

dhm4heh

27-letni bibliotekarz jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety, do którego doszło na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań na Żoliborzu wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku ciało młodej kobiety. Było okaleczone, bez głowy. Głowę odnaleziono później w plecaku, w tym samym mieszkaniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyzna zabił Katarzynę J. w mieszkaniu na Woli, a następnie przewiózł jej ciało do wynajmowanego przez siebie mieszkania na Żoliborzu.

Kajetan Poznański ma około 180-185 cm wzrostu, ciemną karnację oraz szczupłą sylwetkę; możliwe, że nosi okulary.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które mają informację o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go, o kontakt. Można dzwonić pod numery (22) 603-65-59, (22) 603-63-52 oraz 997 i 112. Można też kontaktować się z najbliższą jednostką policji.

dhm4heh

Podziel się opinią

Share

dhm4heh

dhm4heh
Więcej tematów