Trwa ładowanie...

Kajetan P. napadł na biegłą. Decyzja Sądu Najwyższego

Kajetan P. chciał uchylenia wyroku w związku z napaścią na biegłą psycholog. Sąd Najwyższy uznał skargę kasacyjną za bezzasadną. Teraz wyrok jest ostateczny. To kolejne przestępstwo skazanego, który odsiaduje dożywocie za zabójstwo lektorki.

Kajetan P. w 2016 rokuKajetan P. w 2016 rokuŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4kn9s7
d4kn9s7

Przedmiotem rozpatrywanej w środę przez SN skargi był wyrok pół roku więzienia za napaść na psycholog podczas obserwacji psychiatrycznej. Skazany to Kajetan P. odbywający w systemie terapeutycznym karę dożywocia za zabójstwo lektorki w 2016 r.

Jak poinformowały służby prasowe SN pełnomocnik Kajetana P. w skardze kasacyjnej chciał m.in. uchylenia wyroku w całości, w części lub by sprawę skierowano do ponownego rozpatrzenia.

SN uznał skargę za w sposób oczywisty bezzasadną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zabójstwo w Płaczewie. Zwłoki 35-latka zalali betonem w garażu

Napaść na psycholog

W sierpniu 2022 r. sąd dla Warszawy-Mokotowa skazał Kajetana P. na rok więzienia za napaść na psycholog. We wrześniu 2023 roku warszawski sąd okręgowy w trzyosobowym składzie zmienił kwalifikację czynu i skazał go nie za napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Sąd obniżył też karę do 6 miesięcy pozbawienia wolności.

d4kn9s7

Uznano, że podczas dokonywania tego czynu Kajetan P. był poczytalny.

- Zdarzenie miało miejsce 23 maja 2016 roku na oddziale psychiatrii sądowej Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów - informował PAP Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdy wniesiono akt oskarżenia. Według ustalonego przez śledczych przebiegu zdarzeń, około godz. 9 tego dnia Kajetan P. miał być poddawany kolejnym badaniom lekarskim. Z relacji personelu medycznego wynika, że był roztargniony i dziwnie się zachowywał. Podczas opuszczania celi nr 15 w bloku E2 przez personel medyczny, Kajetan P. zaatakował psycholog, którą chwycił za szyję i zaczął dusić. Świadkami zdarzenia było trzech psychiatrów, dwie pielęgniarki i oddziałowy. Zdarzenie zostało także zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

Głośne zabójstwo

O Kajetanie P. zrobiło się głośno w lutym 2016 roku. To wtedy dokonał zbrodni, za która usłyszał wyrok dożywocia. P. przyszedł na lekcję do mieszkającej na Woli lektorki. Zabił ją, w torbie przetransportował zwłoki do wynajmowanego przez niego mieszkania, podpalił lokal i uciekł z Polski. Szczątki w torbie odnaleźli strażacy, wezwani na akcję gaśniczą.

d4kn9s7

Kajetan P. po zbrodni uciekł na Maltę, skąd chciał uciec do Afryki. Ujęto go na wyspie, po 11 dniach od ucieczki i przekazano Polsce. Podczas przesłuchania nie okazał skruchy. Z jego wyjaśnień wynikało, że lektorka była przypadkową ofiarą. Mówił, że postanowił zabić człowieka "w ramach pracy nad sobą i walki ze słabościami".

Czytaj więcej:

d4kn9s7
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4kn9s7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kn9s7
Więcej tematów