Trwa ładowanie...
d3xz5tx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kaczyński: zmienić prezydenta w imię czystości rzeczypospolitej

W II turze wyborów prezydenckich musimy przekonać Polaków, którzy opowiedzieli się dziś za zmianami, że Polska może być lepsza - powiedział szef PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do sondażowych wyników I tury, według których pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński (WP, Fot: Konrad Żelazowski)
d3xz5tx

Jarosław Kaczyński, z okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, złożył w niedzielę kwiaty przed Pałacem Prezydenckim.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN24 i Polsat News wynika, że kandydat PiS Andrzej Duda uzyskał 34,5 proc. głosów w I turze wyborów prezydenckich, a urzędujący prezydent Bronisław Komorowski - 33,1 proc. Trzecie miejsce zajął Paweł Kukiz z 20,5 proc. głosów.

Odnosząc się do tych wyników, prezes PiS podkreślił, że dwa tygodnie, które zostały do głosowania w drugiej turze wyborów, trzeba dobrze wykorzystać, by przekonać Polaków, którzy chcą zmian, że "Polska może być lepsza". Dodał, że niedzielne wyniki kandydata PiS to pierwszy krok.

d3xz5tx

Zaznaczył równocześnie, że trzeba zmienić lokatora Pałacu Prezydenckiego, "nie w imię jakiegoś odwetu, nie w imię, jak to niektórzy próbują wmówić nienawiści czy zemsty, tylko w imię czystości Rzeczypospolitej". - W imię naszych najbardziej podstawowych interesów - i tych moralnych, które w wymiarze historycznym są najważniejsze, i tych materialnych, tych związanych z naszymi interesami, z naszym bezpieczeństwem - dodał.

Zaapelował też do zgromadzonych, by nadal przychodzili - w miesięcznice katastrofy smoleńskiej - przed Pałac Prezydencki. - Trzeba iść dalej, trzeba tu być za miesiąc, za dwa, a nawet później. Bo o prawdę, o sprawiedliwość, o fundamenty Rzeczpospolitej trzeba zabiegać ciągle - powiedział.

d3xz5tx

Podziel się opinią

Share

d3xz5tx

d3xz5tx
Więcej tematów