Trwa ładowanie...
d7snna8

Kaczyński zaatakował ludowców. Obiecał zachodni poziom życia i więcej pieniędzy w portfelach

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Kielcach zaatakował polityków PSL. Przekonywał, że nic dobrego nie zrobili dla polskiej wsi i dlatego w wyborach samorządowych wyborcy powinni poprzeć kandydatów prawicy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Kielcach
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Kielcach (PAP/Piotr Polak)
d7snna8

Prezes PiS przypomniał, że PSL jest partią o rodowodzie wprost sięgającym czasów komunistycznych. Podkreślił, że na przełomie lat 80. i 90. partia jedynie zmieniła nazwę i przejęła cały majątek PRL-owskiego Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. Uzyskała w ten sposób więcej dóbr, niż SLD odziedziczyła po PZPR.

- PSL współodpowiada za wszystko, co się wtedy działo i nie tylko na wsi – powiedział Kaczyński przypominając, że ludowcy tworzyli rządowe koalicje z SLD i PO. – Ich rządy nic dobrego polskiej wsi nie przyniosły. Ich polityka uderzała w rolników.

Wśród zarzutów prezesa PiS wobec polityków PSL znalazło się poparcie podwyższenia wieku emerytalnego dla kobiet z 55 do 67 lat i prorosyjskość, "która przebijała nawet SLD".

d7snna8

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

- Dlatego nie powinni tu dłużej rządzić – przekonywał Kaczyński sympatyków Zjednoczonej Prawicy zebranych w Kielcach.

Prezes PiS obiecał, że Polacy „w stosunkowo niedługim czasie” osiągną poziom życia państw zachodnich. Zdaniem Kaczyńskiego wymaga to "koordynacji", czyli powierzenia jego ugrupowaniu władzy na wszystkich szczeblach.

- To wymaga patriotyzmu ogólnopolskiego i lokalnego – stwierdził Kaczyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7snna8

Podziel się opinią

Share

d7snna8

d7snna8
Więcej tematów