Trwa ładowanie...

Kaczyński odczytał nazwisko. Na sali śmiech

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Jastrzębiu-Zdroju został zapytany o relacje Polski z Unią Europejską zaproponowane przez Jacka Saruysza-Wolskiego. Prezes PiS odpowiedział, że z ogromnym szacunkiem odnosi się do europosła. Zaznaczył jednak, że "jego argumenty to nie amunicja, tylko co najwyżej kapiszony".

Jarosław Kaczyński o argumentach Jacka Saryusza-WolskiegoJarosław Kaczyński o argumentach Jacka Saryusza-WolskiegoŹródło: PAP, fot: Tomasz Wiktor
d28m89f

Prezes PiS kontynuuje swój objazd po Polsce, gdzie przekonuje rodaków do głosowania na jego partię. Podczas takich spotkań jest czas na pytania do Jarosława Kaczyńskiego.

W Jastrzębiu-Zdroju polityk został zapytany m.in. o to, czy PiS wprowadzi stanowczy kurs w relacjach z UE, jak to zrobiła Hiszpania i proponuje Jacek Saryusz-Wolski. Nazwisko europosła wyczytał sam Kaczyński, gdyż pisma nie mogła rozczytać posłanka Teresa Glenc. Po odczytaniu nazwiska Saryusza-Wolskiego na sali wybuchł śmiech.

Kaczyński od razu zaznaczył, że bardzo szanuje Saryusza-Wolskiego. Prezes PiS podkreślił, że polityk "od wielu lat zajmuje się sprawą UE i doskonale się na tym zna".

d28m89f

- Jeśli chodzi o te punkty, które on określił, to żeby wygrać ostrą walkę, trzeba "kul" - zaznaczył Kaczyński. - Niestety, to są raczej kapiszony - dodał, komentując argumenty europosła.

- My prowadzimy wobec UE (...) politykę taką, że nasi partnerzy z mniejszych państw dziwili się, że my nawet w rozmowach półprywatnych w ogóle ośmielamy się takie rzeczy mówić - dodał Kaczyński. - Prowadzimy politykę twardą, ale i realistyczną - kontynuował prezes PiS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Polacy martwią się o święta. Tak będą oszczędzać

Wolski o nowych unijnych podatkach

Przypomnijmy, że europoseł Saryusz-Wolski przekazał na Twitterze, że UE planuje nałożyć trzy nowe podatki (ETS, opłatę od importu emisji CBAM i podatek od korporacji) i że w tych trzech kwestiach Polsce przysługuje prawo weta.

d28m89f

Głos w tej sprawie zabrał minister ds. europejskich Szymon Szynkowski vel Sęk w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

- Jestem zaskoczony, że europoseł Saryusz-Wolski wywołuje publicznie rząd do odpowiedzi w tej sprawie. W ostatnim miesiącu miałem okazję trzykrotnie rozmawiać z panem europosłem i tłumaczyłem mu wówczas, że nasze stanowisko w sprawie nowych podatków i nowych środków UE jest znane od dawna i w oczywisty sposób sceptyczne. Natomiast nie ma w tej chwili zaplanowanego żadnego głosowania na Radzie UE w tych sprawach. W najbliższych tygodniach, a nawet najprawdopodobniej miesiącach, nie będzie w tej sprawie głosowania, a zatem nie będzie nawet możliwości zastosowania prawa weta - wyjaśnił.

Źródło: Twitter, PAP, wPolsce.pl, wPolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d28m89f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28m89f
Więcej tematów