Trwa ładowanie...
d1asavz

Kaczyński spotkał się z Gowinem i Ziobrą. Rozmawiają o umowie koalicyjnej

Kwestia 30-krotności składek ZUS poróżniła lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa Porozumienia Jarosława Gowina. Po wycofaniu projektu ustawy, obaj politycy spotkali się, by porozmawiać o przyszłości koalicji. W naradzie bierze udział również Zbigniew Ziobro.
Share
Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin
Jarosław Kaczyński i Jarosław GowinŹródło: PAP
d1asavz

O spotkaniu polityków informuje Interia. Spotkanie w kierownictwie ZP ma na celu ustalenie pewnego modelu współpracy, który dotyczyć będzie poparcia najważniejszych dla rządu projektów ustaw przez wszystkie partie obozu rządzącego. W dyskusjach uczestniczy także premier Morawiecki.

Przypomnijmy, spór między politykami dotyczył poselskiego projektu znoszącego od 2020 r. górny limit przychodu, do którego płaci się składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - tzw. 30-krotności ZUS. Projekt wpłynął do Sejmu w minioną środę. Według autorów projektu, miało to przynieść wzrost wpływów do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oszacowany na 7,1 mld zł.

d1asavz

- Ryszard Terlecki (przewodniczący klubu PiS - red.) dostał rano informację na piśmie, że członkowie Porozumienia nie będą głosować za zniesieniem limitu 30-krotności. Przekazał te informację dalej, potem wybuchło poruszenie i dyskusje - twierdzi jeden z bliskich współpracowników Gowina.

Inną kwestią, która w ostatnim czasie poróżniła koalicjantów, były kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Ani jedno, ani drugie nie było z nami konsultowane. A o tych szalonych akcjach dowiadujemy się z mediów - mówił Wirtualnej Polsce poseł Porozumienia.

Źródło: Interia

Jachira w jednym zespole parlamentarnym z Kaczyńskim: nie mógłby pocałować mnie w dłoń

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1asavz

Podziel się opinią

Share
d1asavz
d1asavz
Więcej tematów