Trwa ładowanie...

Kaczyński o sukcesach rządu. "Okazało się, że Polska jest dużo bogatsza, niż się wydawało"

Jarosław Kaczyński wskazuje największe sukcesy rządu. - Pokazaliśmy, że Polskę można zmienić - powiedział prezes PiS. Dodał, że przełomem będzie program Mieszkanie plus. Kaczyński był pytany także o rekonstrukcję rządu. - Decyzje personalne zostaną podjęte w niedługim czasie. Dowiemy się o nich w grudniu - przyznał.

Share
Kaczyński o sukcesach rządu. "Okazało się, że Polska jest dużo bogatsza, niż się wydawało"
Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d1i0esq

Prezes Jarosław Kaczyński był gościem TVP. Mówił o sukcesach rządu Beaty Szydło. Kaczyński stwierdził, że "dobra zmiana następuje". - PiS robi to w dobrym tempie - powiedział.

- Pokazaliśmy, że Polskę można zmienić. To, co wydawało się niemożliwe, zostało zmienione. Mamy jeszcze wiele przed sobą - podkreślił.

- Pokazaliśmy, że Polskę można zmieniać w różnych aspektach, jest też wielki plan Morawieckiego, który realizujemy i to realizujemy bardzo konkretnie - dodał Kaczyński.

d1i0esq

Wśród sukcesów wymienił "uszczelnienie sfery VAT". Zaznaczył jednak, że nie jest jeszcze ona w pełni szczelna. - Są sfery, którymi z całą pewnością będziemy musieli się zająć. Bo w Polsce bardzo dużo pieniędzy, które powinny być pieniędzmi publicznymi, lądowały w kieszeniach prywatnych - mówił prezes PiS.

- Okazało się, że jesteśmy dużo bogatsi, niż się wydawało. Tylko, że to bogactwo szło w ręce (będące - red.) w dużej części na zewnątrz Polski. Teraz jest wykorzystywane w interesie zwykłych Polaków i dla rozwoju, by Polska stawała się bogatsza i lepiej zorganizowana, abyśmy byli takim państwem, jak te, które leżą na zachód od naszych granic - przekonywał Kaczyński.

Mieszkanie plus

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że przed rządem stoi wielkie wyzwanie, jakim będzie program Mieszkanie plus.

- Mieszkanie powinno być za cenę przystępną nawet dla bardzo przeciętnej kieszeni, może nie od razu ale będą one własnościowe, to jest też propozycja dla tych, którzy chcą wrócić z Zachodu i nie chcą być w niewoli kredytowej - podkreślał.

d1i0esq

Kaczyński uważa, że Prawo i Sprawiedliwość w czasie dwóch lat rządów nie poniosło większej klęski. - Jest wiele różnego rodzaju kwestii jakby niedokończonych. Np. ceny autostrad nie spadły w sposób znaczący, a powinny spaść. Mamy do czynienia z różnego rodzaju pytaniami w całej sferze infrastruktury. Sądzę, że zmiany w polityce zagranicznej mogłyby pójść dalej, a dokładnie jeżeli chodzi o przebudowę aparatu dyplomatycznego. Tempo zmian jest zróżnicowane - komentował były premier.

Zobacz też: Kaczyński: Polacy mogą wyznaczyć chorej Europie drogę do uzdrowienia

- Będziemy się kierować powodzeniem w kierowaniu danym resortem, ale także okolicznościami, które już z tym nie mają wiele wspólnego - powiedział Kaczyński.

d1i0esq

- Musimy tak skonstruować rząd, żeby on się dobrze wpisywał w tą nową, trochę trudniejszą sytuację - dodał.

Kaczyński o Marszu Niepodległości

Prezes Prawa i Sprawiedliwości był o rasistowskie incydenty na Marszu Niepodległości.

- Doszło do incydentów skrajnie niefortunnych, skrajnie złych, niedopuszczalnych. Polska tradycja, do której się odwołujemy nie ma nic wspólnego z ksenofobią, rasizmem i antysemityzmem. Co do tych spraw nie może być żadnych wątpliwości. Jesteśmy od tego jak najdalsi - podkreślił.

- To jest w ogóle w Polsce margines marginesu, a po drugie bardzo prawdopodobna jest prowokacja. Bo w końcu, ci którzy chcą Polsce zaszkodzić wiedzą, w jaki sposób to zrobić - stwierdził Kaczyński.

d1i0esq

Wkrótce ruszy reforma sądów

W piątek ogłoszono, że jest wstępny kompromis między Pałacem Prezydenckim a PiS w sprawie reformy sądów. Kaczyński przyznał, że jest prawie pewien, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu ruszą prace nad prezydenckimi projektami ustaw.

- Tak na pewno, na 100 proc. wolałbym tego nie mówić, ale jestem prawie pewien, że będą już procedowane, że już niedługo będą nadane numery odpowiednim drukom sejmowym i ruszymy z tą sprawą - powiedział Kaczyński.

Zaznaczył, że jeśli trzeba będzie jeszcze coś uzgodnić z prezydentem, to jest jeszcze na to czas na wprowadzenie ewentualnych korekt.

Źródło: TVP Info

d1i0esq

Podziel się opinią

Share
d1i0esq
d1i0esq
Więcej tematów