Trwa ładowanie...
ycipk-1itsz5

Kaczyński na billboardach w całej Polsce. Nowa akcja PO wymierzona w PiS

Na ulicach całej Polski pojawiły się billboardy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego i uderzającymi w PiS hasłami. Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, jest to element kampanii Koalicji Obywatelskiej - PO i Nowoczesnej, wymierzonej w rządzących.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Billboard sfinansowany przez Platformę i Nowoczesną
Billboard sfinansowany przez Platformę i Nowoczesną (WP.PL, Fot: WP)
ycipk-1itsz5

Premier zarządził wybory, oficjalnie ruszyła kampania. Widać to na ulicach całej Polski - miasta "zalewają" billboardy z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego i krytycznymi dla PiS hasłami.

"PiS wziął miliony i chce być bezkarny", "PiS wziął miliony, a ludzi nie stać na leki", "PiS wziął miliony, a tanich mieszkań nie ma", "PiS wziął miliony, a prąd drogi jak nigdy" - to tylko kilka z nich.

ycipk-1itsz5

Za akcją stoi Platforma

W firmie Stroer, która dysponuje 17 tysiącami nośników reklamowych zlokalizowanych na terenie całej Polski, próbowaliśmy się dowiedzieć, kto wykupił miejsce na owych nośnikach. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Uzytkownicy Twittera podejrzewali, iż jest to jakaś oddolna, niepartyjna inicjatywa.

Ale jak ustaliliśmy, akcja jest finansowana przez koalicyjny komitet wyborczy "Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska". Nazwa komitetu widnieje zresztą - tego wymaga prawo - na każdym z billboardów, ale jest ona napisana tak niewielkimi literami, że nie sposób gołym okiem jej dostrzec. Widać ją dopiero na zbliżeniu. Politycy PO potwierdzili nam, że kampanię billboardową sfinansowała największa partia opozycyjna.

ycipk-1itsz5

"Piękna kampania. Pozytywna. Przemyślana. Pełna precyzyjnych sformułowań" - ironizuje na Twitterze Michał Grodzki, burmistrz warszawskiej dzielnicy Bemowo, człowiek z kierownictwa sztabu Patryka Jakiego.

Akcja - jak dowiadujemy się od rzecznika PO Jana Grabca - ma trwać kilka tygodni. Na razie Platforma nie chce ujawniać, jaki jest koszt całej kampanii.

Billboard Twitter
Podziel się
ycipk-1itsz5
Billboard Twitter
Podziel się
Billboard Twitter
Podziel się
Billboard Twitter
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1itsz5
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1itsz5

ycipk-1itsz5
ycipk-1itsz5