ycipk-2yao69

Kaczyński chce usunąć Kukiza. Tajny plan PiS

Prawo i Sprawiedliwość chce przeprowadzić operację usunięcia ruchu Kukiza z polskiej sceny politycznej - informuje "Fakt". Jak podaje tabloid, Kaczyński chce doprowadzić, do tego, że Paweł Kukiz nie będzie mógł samodzielnie stworzyć list na jesienne wybory. Wkrótce ma ruszyć pierwsza faza tego tajnego planu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński ma plan ws. Kukiza
Kaczyński ma plan ws. Kukiza (PAP)
ycipk-2yao69

Prawo i Sprawiedliwość ściga się z czasem. Jarosław Kaczyński wyznaczył termin rejestracji list do wyborów parlamentarnych do końca czerwca. Do tego czasu Paweł Kukiz ma czas na to, by zdecydować się, czy przejść do partii Kaczyńskiego.

Były prowadzone rozmowy w tej sprawie, ale teraz Kukiz stawia sprawę jasno. - Mnie PiS osobiście nie rozbije, nie kupi mnie niczym, nie przyciągnie żadnymi fruktami. Jedyne, co umożliwiałoby powrót do rozmów, to deklaracja wpisania do programu możliwości kandydowania indywidualnego, czyli zmiana ordynacji oraz wprowadzenie obligatoryjnych referendów - mówi polityk w rozmowie z "Faktem".

Według tabloidu, PiS będzie próbował wyciągnąć posłów z ruchu Kukiza. Mowa o czterech politykach. Ma do tego dojść na początku wakacji. Ma to być pierwsza faza operacji wyprowadzenia Pawła Kukiza z polskiej sceny politycznej.

ycipk-2yao69

Zobacz też: Patryk Jaki drwi z Romana Giertycha. "Zapytałby przestępcę, czy kupić polarek"

Od Kukiza dystansuje się już Jacek Sasin. Wicepremier w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że "sporo ich różni". - Trudno będzie zbudować jednolity front z urgupowaniem Pawła Kukiza - przyznał Sasin.

Warto przypomnieć, że Paweł Kukiz spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Ujawnił kulisy rozmowy, która miała dotyczyć prac nad zmianą ordynacji wyborczej na model mieszany oraz wprowadzenia instytucji obligatoryjnego referendum. - Prezes PiS zręcznie zmienił temat. Dla mnie było po rozmowie - zdradził tygodnikowi "Wprost" Paweł Kukiz. Polityk miał usłyszeć, że "nie ma jeszcze klimatu na tego typu rewolucje".

ycipk-2yao69

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Fakt"/"Super Express"

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2yao69

ycipk-2yao69
ycipk-2yao69