Trwa ładowanie...
d38xlip

Kaczyński chce pozwać ludzi, którzy utrudniają mu odwiedziny grobu brata na Wawelu

- Poważnie rozważam możliwość wytoczenia procesów cywilnych tym, którzy tam funkcjonują - powiedział w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński o osobach uniemożliwiających mu odwiedziny grobu brata na Wawelu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński na Wawelu
Jarosław Kaczyński na Wawelu (PAP, Fot: Stanisław Rozpędzik)
d38xlip

- Jest taki fenomen nienawiści wobec pamięci Smoleńska. Ona jest związana z pewnymi interesami. Zajmowanie się tą sprawą jest czymś, co bardzo godzi w interesy Platformy Obywatelskiej. Do tego dochodzi napięcie emocjonalne ludzi, którzy wydają się dziwni – stwierdził Kaczyński.

Prezes PiS dodał też, że poważnie rozważa możliwość wytoczenia procesów cywilnych tym, którzy blokują mu wjazd na Wawel. - Ktoś narusza moje elementarne prawo. Mam prawo, tak jak każdy pojechać na Wawel, tam jest grób mojego brata. Ci ludzie powinni ponieść za to odpowiedzialność cywilną i zapłacić za koszty ochrony policyjnej – mówił polityk.

Zobacz, jaki jest koszt organizacji miesięcznic smoleńskich:

Każdego 18 dnia miesiąca Jarosław Kaczyński jeździ do Krakowa odwiedzić grób brata. Kilka miesięcy temu manifestujący próbowali uniemożliwić mu wjazd samochodem na Wawel. Każda wizyta prezesa PiS wiąże się z zaangażowaniem policji. Wokół Wawelu są ustawiane barierki, by uniemożliwić blokowanie przejazdu polityka.

d38xlip

Podziel się opinią

Share

d38xlip

d38xlip
Więcej tematów