Trwa ładowanie...
dfdraq2
15-02-2003 13:32

Kaczmarek zaprzecza: nie było mowy o prywatyzacji TVP

Były minister skarbu Wiesław Kaczmarek zaprzecza sugestii przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusza Brauna, jakoby w ministerstwie pojawiły się pomysły prywatyzacji drugiego kanału TVP.

dfdraq2
dfdraq2

"Jako minister skarbu nigdy nie zajmowałem się sprawą prywatyzacji kanału drugiego. Podczas jednego ze spotkań z Radą zadałem jej członkom tylko pytanie, czy mają jakąś koncepcję prywatyzacji" - powiedział były minister skarbu Wiesław Kaczmarek.

W piątek przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przytoczył rozmowę z byłym ministrem skarbu, który po jednym że spotkań z Radą na temat projektu nowelizacji ustawy o rtv miał powiedzieć, że "rada zawraca mu głowę głupstwami, a może byśmy porozmawiali o sprawach poważnych, to znaczy o prywatyzacji Dwójki".

"Panu Braunowi mylą się fakty. Nie spotykałem się z radą w sprawie nowelizacji ustawy o rtv. Pan przewodniczący miał problem z funkcjonowaniem zespołu roboczego, który miał określać sposób legalizowania uchwał walnego zgromadzenia Telewizji Polskiej. Dla mnie to była kompromitacja, żeby Radę w pełnym składzie zbierać na spotkanie z ministrem skarbu, bo spotkanie skończyłoby się po 10 minutach" - powiedział Kaczmarek.

Zdaniem Kaczmarka pytanie o prywatyzację zostało zadane po to, "by ratować sytuację, bo głupio wyjść ze spotkania po 10 minutach, kiedy uczestniczy w nim kilku dostojnych urzędników organu konstytucyjnego".

dfdraq2

Dodał, że oprócz tego, zadał również inne pytania m.in. czy członkowie rady mają jakieś przemyślenia i koncepcje związane z kanałami tematycznymi, czym jest misja publiczna telewizji w dzisiejszych warunkach, co oznacza nadzór właścicielski nad telewizja.

"Wychodziłem z założenia, że jak się jest w Krajowej Radzie i pełni się funkcję regulatora, to trzeba mieć koncept, a nie może się on sprowadzać tylko do wydawania kolejnych zgód na częstotliwości,(...) ale pan Braun powiedział mi, że oni nie są do tego przygotowani" - wyjaśniał Kaczmarek.

Dodał, że nie odpowiada za różne osoby, "które w ramach koleżeńskich spekulacji wymyślały sobie różne projekty".

W czwartkowym "Tygodniku Politycznym Jedynki" TVP oraz piątkowej rozmowie w Radiu Zet, szefowa gabinetu politycznego premiera Aleksandra Jakubowska wskazywała, że odpowiedzi na pytanie, kto dążył do prywatyzacji Dwójki TVP należy szukać w protokołach posiedzeń Rady.

Protokoły posiedzeń Rady wskazują, że zmiany otwierające drogę do prywatyzacji jednego z programów dokonali nie sami członkowie Rady, a jej urzędnicy. Natomiast szef KRRiT Juliusz Braun jako pierwszy przeczytał zapis w zmienionej formie, co dziennik "Rzeczpospolita" uważa za zgłoszenie przez niego tego zapisu.(an)

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj