ycipk-1z3z56
ycipk-1z3z56
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
film

Kabaret Mumio nakręcił film

Film w reżyserii Jacka Borusińskiego z
kabaretu Mumio w maju trafi na ekrany polskich kin - poinformował
dystrybutor filmu, firma Kino Świat. Komedia
zatytułowana "Hi way" to, jak zapowiada jej twórca, "kino drogi,
postoju i pobocza". W główne role wcielą się aktorzy kabaretu Mumio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1z3z56

Jacek Borusiński i Dariusz Basiński - znani z występów w Mumio, a ostatnio także z telewizyjnych reklam sieci telefonii komórkowej - zagrają w "Hi way" filmowców o wątpliwych umiejętnościach, reżysera Jaco (Borusiński) i operatora Pablo (Basiński), którzy jadą z Katowic do Warszawy, by nakręcić materiał filmowy.

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, celem podróży okazuje się banalna fucha - krótki wywiad z zamożnym biznesmenem, realizowany w jego imponującej, podwarszawskiej willi. Status materialny oraz zachowanie pana Andrzeja szybko sprowadzają "filmowców" do parteru. Po serii kompromitujących wpadek opuszczają jego dom z poczuciem upokorzenia - informują dystrybutorzy filmu.

Jak wyjaśniają, w drodze powrotnej dla odreagowania i poprawienia nastroju Jaco zaczyna snuć wizję, w której biznesmen występuje wobec bohaterów w roli petenta. Małomówny zazwyczaj Pablo angażuje się w tę zabawę, a nieco nadpobudliwy mitoman Jaco "rozkręca się twórczo".

ycipk-1z3z56

Stopniowo oglądamy kolejne, coraz bardziej absurdalne scenariusze, produkowane przez jego wybujałą wyobraźnię. Ostatecznie bohaterowie tracą dystans do swojej wyobraźni. Jej wytwory powoli mieszają się z rzeczywistością, a wykreowane postaci zaczynają żyć własnym życiem. Sytuacja zdaje się całkowicie wymykać spod kontroli - informują dystrybutorzy.

Borusiński to także autor scenariusza do "Hi way". Autorem zdjęć do filmu jest Bogumił Godfrejow, a autorami muzyki - Dariusz Basiński i Jarosław Januszewicz.

Zobacz także:

"Hi way" w serwisie Film.wp.pl
Zwiastun filmu "Hi way" w serwisie Film.wp.pl

ycipk-1z3z56
Polub WP Wiadomości
ycipk-1z3z56
ycipk-1z3z56