Trwa ładowanie...
d3e79e3
d3e79e3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
film

Kabaret Mumio nakręcił film

Film w reżyserii Jacka Borusińskiego z
kabaretu Mumio w maju trafi na ekrany polskich kin - poinformował
dystrybutor filmu, firma Kino Świat. Komedia
zatytułowana "Hi way" to, jak zapowiada jej twórca, "kino drogi,
postoju i pobocza". W główne role wcielą się aktorzy kabaretu Mumio.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3e79e3

Jacek Borusiński i Dariusz Basiński - znani z występów w Mumio, a ostatnio także z telewizyjnych reklam sieci telefonii komórkowej - zagrają w "Hi way" filmowców o wątpliwych umiejętnościach, reżysera Jaco (Borusiński) i operatora Pablo (Basiński), którzy jadą z Katowic do Warszawy, by nakręcić materiał filmowy.

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, celem podróży okazuje się banalna fucha - krótki wywiad z zamożnym biznesmenem, realizowany w jego imponującej, podwarszawskiej willi. Status materialny oraz zachowanie pana Andrzeja szybko sprowadzają "filmowców" do parteru. Po serii kompromitujących wpadek opuszczają jego dom z poczuciem upokorzenia - informują dystrybutorzy filmu.

Jak wyjaśniają, w drodze powrotnej dla odreagowania i poprawienia nastroju Jaco zaczyna snuć wizję, w której biznesmen występuje wobec bohaterów w roli petenta. Małomówny zazwyczaj Pablo angażuje się w tę zabawę, a nieco nadpobudliwy mitoman Jaco "rozkręca się twórczo".

d3e79e3

Stopniowo oglądamy kolejne, coraz bardziej absurdalne scenariusze, produkowane przez jego wybujałą wyobraźnię. Ostatecznie bohaterowie tracą dystans do swojej wyobraźni. Jej wytwory powoli mieszają się z rzeczywistością, a wykreowane postaci zaczynają żyć własnym życiem. Sytuacja zdaje się całkowicie wymykać spod kontroli - informują dystrybutorzy.

Borusiński to także autor scenariusza do "Hi way". Autorem zdjęć do filmu jest Bogumił Godfrejow, a autorami muzyki - Dariusz Basiński i Jarosław Januszewicz.

Zobacz także:

"Hi way" w serwisie Film.wp.pl
Zwiastun filmu "Hi way" w serwisie Film.wp.pl

d3e79e3

Podziel się opinią

Share

d3e79e3

d3e79e3
Więcej tematów