Trwa ładowanie...
d480bmd
film
02-03-2006 19:30

Kabaret Mumio nakręcił film

Film w reżyserii Jacka Borusińskiego z
kabaretu Mumio w maju trafi na ekrany polskich kin - poinformował
dystrybutor filmu, firma Kino Świat. Komedia
zatytułowana "Hi way" to, jak zapowiada jej twórca, "kino drogi,
postoju i pobocza". W główne role wcielą się aktorzy kabaretu Mumio.

Share
d480bmd

Jacek Borusiński i Dariusz Basiński - znani z występów w Mumio, a ostatnio także z telewizyjnych reklam sieci telefonii komórkowej - zagrają w "Hi way" filmowców o wątpliwych umiejętnościach, reżysera Jaco (Borusiński) i operatora Pablo (Basiński), którzy jadą z Katowic do Warszawy, by nakręcić materiał filmowy.

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, celem podróży okazuje się banalna fucha - krótki wywiad z zamożnym biznesmenem, realizowany w jego imponującej, podwarszawskiej willi. Status materialny oraz zachowanie pana Andrzeja szybko sprowadzają "filmowców" do parteru. Po serii kompromitujących wpadek opuszczają jego dom z poczuciem upokorzenia - informują dystrybutorzy filmu.

Jak wyjaśniają, w drodze powrotnej dla odreagowania i poprawienia nastroju Jaco zaczyna snuć wizję, w której biznesmen występuje wobec bohaterów w roli petenta. Małomówny zazwyczaj Pablo angażuje się w tę zabawę, a nieco nadpobudliwy mitoman Jaco "rozkręca się twórczo".

Stopniowo oglądamy kolejne, coraz bardziej absurdalne scenariusze, produkowane przez jego wybujałą wyobraźnię. Ostatecznie bohaterowie tracą dystans do swojej wyobraźni. Jej wytwory powoli mieszają się z rzeczywistością, a wykreowane postaci zaczynają żyć własnym życiem. Sytuacja zdaje się całkowicie wymykać spod kontroli - informują dystrybutorzy.

Borusiński to także autor scenariusza do "Hi way". Autorem zdjęć do filmu jest Bogumił Godfrejow, a autorami muzyki - Dariusz Basiński i Jarosław Januszewicz.

Zobacz także:

"Hi way" w serwisie Film.wp.pl
Zwiastun filmu "Hi way" w serwisie Film.wp.pl

d480bmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d480bmd
Więcej tematów