Trwa ładowanie...
d17aw2q
syria

Już ponad 320 tysięcy ofiar wojny w Syrii

W wyniku trwającej od 2011 roku wojny domowej w Syrii zginęło już ponad 320 tysięcy osób - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Organizacja z siedzibą w Londynie zaznaczyła, że rozejm w Syrii nieco ograniczył wzrost liczby zabitych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Już ponad 320 tysięcy ofiar wojny w Syrii
(EPA/PAP, Fot: AA/ABACA)
d17aw2q

Od kiedy konflikt rozpoczął się w marcu 2011 roku demonstracjami sprzeciwu wobec rządów prezydenta Baszara el-Asada, w jego wyniku śmierć poniosło 321 358 osób.

Bilans ten wzrósł o około 9 tysięcy zabitych od ostatniego bilansu podawanego przez Syryjskie Obserwatorium w grudniu ub.r., od kiedy wynegocjowano zawieszenie broni między syryjskimi rebeliantami a siłami rządowymi.

- Mniej osób zginęło w ciągu trzech pierwszych miesięcy od ogłoszenia rozejmu 30 grudnia - poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman. - Ludzie wciąż giną, ale w ciągu ostatnich miesięcy wzrost ofiar był wolniejszy - dodał.

d17aw2q

Wśród ponad 320 tysięcy zabitych ponad 96 tysięcy stanowią cywile, w tym 17,4 tys. to dzieci, a 11 tys. to kobiety.

W konflikcie zginęło ponad 60,9 tys. żołnierzy sił syryjskich, 45 tys. członków syryjskich milicji i ponad 8 tys. zagranicznych bojowników lojalnych wobec rządu Asada.

W walkach śmierć poniosło 55 tys. rebeliantów oraz dżihadystów, z których większość to członkowie Państwa Islamskiego, Dżabhat Fatah al-Szam (dawnego Frontu al-Nusra) i Al-Kaidy w Syrii.

d17aw2q

Podziel się opinią

Share
d17aw2q
d17aw2q
Więcej tematów