Trwa ładowanie...

Już po rekonstrukcji rządu. Czas na zmiany w kierownictwie PiS

Doczekaliśmy się zapowiadanej od miesięcy rekonstrukcji rządu. Sporo się zmieniło. Odeszli ważni ministrowie, inni zmienili resort, pojawiły się też nowe nazwiska. Okazuje się, że na tym nie koniec politycznych roszad. Teraz ma dojść do zmian w samym Prawie i Sprawiedliwości.

Share
Już po rekonstrukcji rządu. Czas na zmiany w kierownictwie PiSŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d1tlrup

Rekonstrukcja rządu spowoduje zmiany w partii rządzącej - podaje dziennik.pl, powołując się na nieoficjalne informacje PAP. Na czym mają polegać?

- Dokonamy lekkich zmian, jeżeli chodzi o kierowanie partią - powiedziało źródło PAP.

Stanowisko szefa Komitetu Wykonawczego ma objąć nowa osoba. Obecnie jest nim Joachim Brudziński. Przypomnijmy, że został właśnie ministrem spraw wewnętrznych i administracji. - Łączenie ze sobą funkcji szefa MSWiA i szefa struktur partii to zbyt dużo, nawet dla tak energicznej osoby jak Joachim, stąd w najbliższym czasie będzie zmiana - mówił informator PAP.

Zobacz też: Morawiecki o nowym rządzie: jesteśmy tu po to, żeby służyć 24 godziny na dobę

Na decyzję w sprawie zmiany na stanowisku szefa Komitetu Wykonawczego będziemy musieli prawdopodobnie trochę poczekać. Zależy ona bowiem od Rady Politycznej PiS, a do jej zebrania potrzebne są przynajmniej dwa tygodnie.

d1tlrup

Czekamy na nowego wicemarszałka

Wiadomo, że Brudziński będzie musiał ustąpić ze stanowiska wicemarszałka Sejmu. Kto go zastąpi?

Do sprawy odniosła się rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Powiedziała, że decyzji jeszcze nie ma, ale PiS chce jak najszybciej ją podjąć. - Być może uda się to zrobić na tym posiedzeniu Sejmu - dodała.

Skład nowego rządu

O godz. 12 w Pałacu Prezydenckim został zaprzysiężony nowy rząd. W nowym składzie Rady Ministrów zabrakło Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza, Anny Streżyńskiej i Witolda Waszczykowskiego.

9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd WP.PL
9 stycznia zaprzysiężono nowy rząd Źródło: WP.PL

Pojawiły się za to nowe nazwiska. Waszczykowskiego na stanowisku szefa MSZ zastąpił Jacek Czaputowicz, a Błaszczaka - Joachim Brudziński, który stanął na czele MSWiA. Ministrem zdrowia jest teraz Łukasz Szumowski, ministrem inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, ministrem przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, a ministrem finansów - Teresa Czerwińska.

Adamczyk, Błaszczak i Kowalczyk pozostali w rządzie, ale będą kierować innymi resortami niż do tej pory. Andrzejowi Adamczykowi od teraz podlega Ministerstwo Infrastruktury, Mariuszowi Błaszczakowi - MON, a Henrykowi Kowalczykowi - Ministerstwo Środowiska.

Źródło: dziennik.pl/WP

d1tlrup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tlrup
Więcej tematów