Trwa ładowanie...

Jurek Owsiak skazany za nazwanie blogera nierobem. Musi zapłacić Matce Kurce 5 tys. złotych

• Owsiak przegrał proces o zniesławienie z blogerem Matka Kurka

• Nazwał go nierobem i osobą, która nie radzi sobie w życiu

• Jurek Owsiak musi zapłacić 5 tys. zł grzywny, wyrok jest nieprawomocny

Jurek Owsiak skazany za nazwanie blogera nierobem. Musi zapłacić Matce Kurce 5 tys. złotychŹródło: Agencja Gazeta, fot: Mieczysław Michalak
d3yjwhf
d3yjwhf

Sąd Rejonowy w Złotoryi skazał Jurka Owsiaka na karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych za nazwanie Matki Kurki nierobem oraz sugestię, że nie radzi sobie w życiu i ukrywa swoje dochody. Sąd uznał, że wypowiedź zniesławia i znieważa blogera Piotra Wielguckiego. Wyrok jest nieprawomocny, obrońca Jurka Owsiaka zamierza go zaskarżyć.

Sprawa dotyczyła nagrania, które Jerzy Owsiak zamieścił na swoim wideoblogu 14 października 2014 roku. Matka Kurka uznał, że słowa Owsiaka są znieważeniem, bo sugerują, że bloger jest utrzymankiem żony, nie radzi sobie w życiu i ukrywa dochody. - Takie sformułowania mogły spowodować obniżenie wiarygodności Matki Kurki, niezbędnej mu do prowadzenia działalności publicznej - ocenia sędzia Kazimierz Leżak.

Ponadto, bloger został przez Owsiaka nazwany "nierobem" i "murem". - Tylko część wyliczonych w akcie oskarżenia sformułowań naruszała prawo. Za niewątpliwie znieważające uznałem słowo "nierób", bo słowniki języka polskiego opisują je jako "pogardliwe" określenie człowieka leniwego, próżniaka - wyjaśnił sąd w uzasadnieniu. Zdaniem sędziego, Jerzy Owsiak użył go rozmyślnie, rozumiejąc w pełni jego znaczenie.

Szef WOŚP został ukarany tylko za wypowiedzi odnoszące się do sfery życia prywatnego Matki Kurki. Wyrok jest nieprawomocny, obrońca Owsiaka zamierza go zaskarżyć.

d3yjwhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yjwhf
Więcej tematów