Trwa ładowanie...
dzu931v

Julian Assange: następny wyciek informacji doprowadzi do aresztowania Hillary Clinton

• Assange: następny wyciek informacji doprowadzi do aresztowania Hillary Clinton
• Po ujawnieniu maili Demokratów, założyciel Wikileaks zapowiedział publikację kolejnych materiałów
• Stwierdził też, iż nie ma dowodów, że za niedawnym skandalem stoją hakerzy z Rosji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julian Assange: następny wyciek informacji doprowadzi do aresztowania Hillary Clinton
(PAP, Fot: FACUNDO ARRIZABALAGA)
dzu931v

Tuż przed konwencją Demokratów, na której oficjalnie ogłoszono Hillary Clinton kandydatką partii na nowego prezydenta USA, portal Wikileaks ujawnił 20 tys. maili Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej, z których wynikało, że w ugrupowaniu wyraźnie forsowano kandydaturę Hillary Clinton, działając tym samym na szkodę jej rywala - Berniego Sandersa.

W związku ze skandalem, ze stanowiskiem pożegnała się przewodnicząca Krajowego Komitetu Partii Demokratycznej Debbie Wasserman Schultz. Jak podaje portal freedomoutpost.com, Sanders miał "nigdy nie mieć szans", a kandydatura Clinton "od początku była ustawiona".

Założyciel Wikileaks, Julian Assange, powiedział w ubiegły wtorek, że może ujawnić "dużo więcej materiałów" istotnych z punktu widzenia rozpoczynającej się kampanii wyborczej. Zapowiedział również, że "następny wyciek informacji doprowadzi do aresztowania Hillary Clinton".

W rozmowie z telewizją CNN Assange stwierdził również, iż nie ma żadnych dowodów na to, że w ujawnieniu kontrowersyjnych maili brali udział hakerzy z Rosji. Jak stwierdził, Wikileaks stara się chronić swoje źródła.

dzu931v

Podziel się opinią

Share
dzu931v
dzu931v
Więcej tematów