Trwa ładowanie...
d11yvvx

Julia Przyłębska krytykuje Małgorzatę Gersdorf. Mówi o "skandalu" i "pomówieniach"

- Stawia tezy i mówi nieprawdę. To jest przekroczenie granic - powiedziała o Małgorzacie Gersdorf prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. Nie spodobały jej się wypowiedzi I prezes SN, z których wynikało, że TK działa zgodnie z wolą rządu.
Share
Prezes TK Julia Przyłębska poczuła się urażona wypowiedziami Małgorzaty Gersdorf
Prezes TK Julia Przyłębska poczuła się urażona wypowiedziami Małgorzaty GersdorfŹródło: East News, Fot: Jacek Domiński
d11yvvx

- Trybunał Konstytucyjny będzie miał w tym roku wakacje, ale bardzo krótkie - powiedziała w rozmowie z TVP prezes TK Julia Przyłębska. I dodała, że sprawa Kodeksu karnego, który skierował do trybunału prezydent Andrzej Duda, wpłynęła już do organu.

Prezes TK dodała, że wyznaczyła już sędziego sprawozdawcę. Jest nim Justyn Piskorski - Już się pochyla nad sprawą (...) cały skład pochyla się, sprawa jest procedowana - powiedziała.

d11yvvx

Kwestia ma być badana w pełnym składzie orzekającym.

Zobacz także: Giertych zadrwił z premiera. Riposta rzecznika Andrzeja Dudy

Julia Przyłębska zirytowana. Krytykuje Małgorzatę Gersdorf

Prezes TK zapewniła, że wbrew głosom krytyki ze strony opozycji, sędziowie pracują intensywnie. - Trybunał nie jest absolutnie sparaliżowany - powiedziała.

d11yvvx

Nie spodobały jej się również słowa I prezes SN, która stwierdziła, że TK działa zgodnie z wolą rządu. - Mamy Trybunał Konstytucyjny, który jest spolegliwy i orzeka jak władza sobie tego życzy i mamy mieć taki Sąd Najwyższy - powiedziała w rozmowie z TVN24 Małgorzata Gesdorf.

Ta wypowiedź wywołała oburzenie Przyłębskiej. - Stawia tezy i mówi nieprawdę. To jest przekroczenie granic (...) uważam, że pani pierwsza prezes powinna się zreflektować i ważyć każde słowo - powiedziała. I dodała, że jest to "forma pomówienia".

- Jest to skandaliczne - powiedziała. Przyłębska stwierdziła, że oczekuje przeprosin. I zapewniła, że TK nie działa "z podpowiedzi jakiegokolwiek sądu". - Nikt nie ingeruje w orzekanie Trybunału - uznała.

Przyłębska powiedziała również, że złożyła już wniosek do prezydenta, w którym wskazała kolejnego kandydata do PKW. Jest nim sędzia Wojciech Sych.

Źródło: TVP Info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11yvvx

Podziel się opinią

Share
d11yvvx
d11yvvx
Więcej tematów