Trwa ładowanie...
djh0jch

"Julia Przyłębska broni aborcji". Kolejny atak na prezes TK

Katolicki tygodnik "Niedziela" krytykuje prezes Trybunału Konstytucyjnego. W artykule pt. "Julia Przyłębska broni aborcji" autor oskarża ją o dążenie do umorzenia skargi ws. "aborcji eugenicznej". TK od dwóch lat nie rozpatrzył wniosku w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska skrytykowana przez tygodnik "Niedziela"
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska skrytykowana przez tygodnik "Niedziela" (East News, Fot: Jacek Domiński/Reporter)
djh0jch

Trybunał Konstytucyjny pod wodzą Julii Przyłębskiej celowo opóźnia wydanie postanowienia w tej sprawie - czytamy w tygodniku. Wraz z pierwszym posiedzeniem Sejmu wniosek 107. posłów zakończonej kadencji ulegnie dyskontynuacji.

Według ustaleń "Niedzieli" sędziowie Trybunału Konstytucyjnego chcą orzekać w sprawie "aborcji eugenicznej", ale od dwóch lat są blokowani przez prezes. Tygodnik cytuje przedwyborcze obietnice polityków PiS, którzy mówili o "zabezpieczeniu konstytucyjnym", czyli gwarancji "mocniejszej niż ustawowa".

"Julia Przyłębska broni aborcji". Kolejny atak na prezes TK

- Na pewno nie będzie nieuzasadnionych opóźnień. Apeluję do opinii publicznej, aby spokojnie oczekiwać na rozstrzygnięcia. Nadmierne emocje w takich sprawach zawsze przeszkadzają - mówiła Julia Przyłębska w listopadzie 2017 roku, miesiąc po tym, jak skarga trafiła do TK.

djh0jch

Na łamach "Niedzieli" już przed rokiem pojawił się artykuł sugerujący, że prezes Przyłębska celowo blokuje wniosek, który mógłby ocalić życie "ponad tysiąca zabijanych dzieci rocznie". Tygodnik przypomina, że w reakcji na tekst 79 posłów skierowało do prezes TK list, w którym domagają się przyspieszenia prac. "Wniosek jest w toku postępowania merytorycznego (...) zarówno w tej, jak i w innych sprawach, które są rozpatrywane przez Trybunał Konstytucyjny, nie ma żadnych opóźnień" - odpowiedziała Przyłębska.

Czytaj też: "Julia Przyłębska łamie prawo". Sędzia TK uderza w przełożoną
Kaja Godek: "PiS pozwala mordować chore dzieci ze względów politycznych"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

djh0jch

Podziel się opinią

Share
djh0jch
djh0jch