Trwa ładowanie...
d18q43h

Jolanta Kwaśniewska skomentowała pensję dla Pierwszej Damy

Kwestia przyznania pensji Pierwszej Damie nie jest cały czas rozwiązana. Sprawę skomentowała w WP Jolanta Kwaśniewska. Jej zdaniem skandalem jest brak regulacji w tej sprawie. Ma konkretną propozycję.
Share
Jolanta Kwaśniewska
Jolanta KwaśniewskaŹródło: Andrzej Hulimka / Forum, Fot: RM, Andrzej Hulimka / Forum
d18q43h

- Chciałabym podkreślić, że składka ZUS powinna być płacona dla Pierwszej Damy w wysokości adekwatnej do wcześniejszych dochodów. Brak regulacji w tej sprawie od tylu lat jest skandalem - powiedziała w programie "Tłit" Jolanta Kwaśniewska.

Podkreśliła, że ta kwestia powinna zostać definitywnie uregulowana. Mówiła także, że nigdy nie miała doradców, ani stylisty, a obserwowała taka opiekę u innych Pierwszych Dam. - Powinna być grupa wspierająca pierwszą damę. Jak cię widzą, tak cię piszą - przekonywała.

- Kancelaria Prezydenta nie zabiegała o przyznanie pierwszej damie 18 tys. złotych miesięcznej pensji. Sama Agata Duda nie chce otrzymywać wynagrodzenia za pełnione funkcje. Jedyne co warto uregulować w statusie małżonki prezydenta to opłacanie składek ZUS za czas, kiedy rezygnuje ona z pracy zawodowej - mówi WP nieoficjalnie jeden z urzędników Kancelarii Prezydenta.

d18q43h

Jolanta Kwaśniewska o pensji dla pierwszej damy. "Płaciliśmy z własnej kieszeni"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18q43h

Podziel się opinią

Share
d18q43h
d18q43h
Więcej tematów