Trwa ładowanie...
d2lf0tc

Jolanta Kwaśniewska

Najnowsze informacje

Jolanta Kwaśniewska to była pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995-2005. Żona byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego z wykształcenia jest prawniczką. Jolanta Kwaśniewska jest także działaczką społeczną oraz prezeską fundacji "Porozumienie bez barier". Szerszej publiczności dała się także poznać z roli prezenterki telewizyjnej.

5.0
(1 głos)
Oceń:
d2lf0tc
Data urodzenia:

03.06.1955 (wiek: 67 lat)

Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Pochodzenie:

Polska

Nagrody:

Medal im. dr. Henryka Jordana, Krzyż Prezydenta Republiki Słowackiej I Klasy

East News
Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski

Jolanta Kwaśniewska z domu Konty urodziła się 3 czerwca 1955 roku w Gdańsku. Żoną Aleksandra Kwaśniewskiego została w listopadzie 1979 roku. 16 lutego 1981 roku Jolanta Kwaśniewska urodziła córkę Aleksandrę.

Jolanta Kwaśniewska: wykształcenie

Jolanta Kwaśniewska ukończyła IX Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. W 1979 roku została absolwentką studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie studiowania Jolanta Kwaśniewska była szefową rady wydziałowej Socjalistycznego Związku Studentów Polski. Po ukończeniu uczelni wyższej prawniczka wyjechała do Warszawy.

Jolanta Kwaśniewska: praca zawodowa

Od 1984 roku Jolanta Kwaśniewska pracowała w szwedzko-polskiej firmie polonijnej PAAT, która zajmowała się wyrobem sztucznej biżuterii. Kwaśniewska zajmowała tam stanowisko dyrektora ds. handlowych.

Kilka lat później, w 1991 roku, Jolana Kwaśniewska zaczęła prowadzić własną działalność gospodarczą. Była to agencja nieruchomości o nazwie "Royal Wilanów". Firmą Kwaśniewska kierowała do momentu, kiedy jej mąż został wybrany na urząd prezydenta.

Aleksander Kwaśniewski był prezydentem Polski przez dwie kadencje. Po tym czasie prawniczka wróciła do pracy w agencji. Jolanta Kwaśniewska pierwszą damą RP była od 23 grudnia 1995 roku do 23 grudnia 2005 roku.

Jolanta Kwaśniewska: działalność społeczna i nie tylko

Jolanta Kwaśniewska od wielu lat angażuje się w życie społeczne. Była pierwsza dama RP promuje działalność dobroczynną. Kwaśniewska jest założycielką fundacji charytatywnej "Porozumienie bez barier", która pomaga m.in. osobom z niepełnosprawnością.

Oprócz tego Jolanta Kwaśniewska utworzyła Fundusz Pomocy Młodym Talentom, który wspiera finansowo młodzież. Żona byłego prezydenta Polski jest także członkiem Rady Honorowej "International Centre for Missing and Exploited Children" oraz partonem II Kongresu Organizacji Pacjentów z Chorobami Nowotworowymi.

Jolanta Kwaśniewska jest także prezenterką telewizyjną. Działaczka społeczna związana jest z programem "Lekcja stylu" emitowanym na antenie TVN Style.

d2lf0tc
Jolanta Kwaśniewska
Mąż / Żona

Aleksander Kwaśniewski

Dzieci

córka: Aleksandra Kwaśniewska

Nazwisko rodowe

Konty

Wykształcenie

Prawniczka

Wzrost

164

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lf0tc
d2lf0tc
d2lf0tc
Więcej tematów
d2lf0tc