Trwa ładowanie...
d4cnl0k

John McCain napisał list, w którym żegna się z Ameryką. Córka senatora publikuje treść

John McCain zostawił po swojej śmierci poruszający list, w którym żegna się z Amerykanami. "Nigdy nie ukrywamy się przed historią. My jesteśmy Historią" - czytamy w wiadomości opublikowanej przez córkę senatora na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John McCain napisał poruszający list
John McCain napisał poruszający list (PAP)
d4cnl0k

W lipcu 2017 roku u McCaina zdiagnozowano raka mózgu - glejaka wielopostaciowego. Dwa dni temu, w piątek, jego rodzina poinformowała, że "z typową dla siebie siłą woli zdecydował się przerwać terapię". Zmarł w swoim domu, w otoczeniu najbliższych. 29 sierpnia skończyłby 82 lata.

Przed swoją śmiercią napisał list, który został odczytany w poniedziałek. Córka senatora, Meghan McCain, opublikowała jego treść na Twitterze.

"Nie martwcie się o nasze obecne trudności, ale wierzcie zawsze w obietnice i wielkość Ameryki, ponieważ tutaj nic nie jest niemożliwe. Amerykanie nigdy się nie poddają. Nigdy się nie poddajemy" - czytamy w ostatnim liście senatora McCaina.

Zobacz także: Afrykanie idą do Europy. Ryzykują życiem, a potem żałują

Pogrzeb Johna McCaina

Ostatnie pożegnanie senatora odbędzie się w niedzielę. W dzień poprzedzający pochówek zorganizowane zostanie nabożeństwo żałobne w Waszyngtonie. W pogrzebie uczestniczyć będą jedynie osoby z najbliższego otoczenia polityka.

d4cnl0k

McCain stanie się trzynastym senatorem, który chwilowo spocznie w Rotundzie Kapitolu, zaszczytnym miejscu zarezerwowanym dla "najwybitniejszych obywateli".

Pojawiły się przypuszczenia, że mowę pogrzebową powinni wygłosić w Katedrze Narodowej byli prezydenci - Barack Obama i George W. Bush. Biuro rządowe nie potwierdziło jednak tej informacji. Reprezentantem rządu USA ma być wiceprezydent Mike Pence.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cnl0k

Podziel się opinią

Share
d4cnl0k
d4cnl0k
Więcej tematów