Trwa ładowanie...
d1n08j2

John Kerry leci do Kairu, by zabiegać o rozejm w Strefie Gazy

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry uda się do Kairu, by wesprzeć wysiłki Egiptu na rzecz przerwania walk w Strefie Gazy - poinformował Departament Stanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry
John Kerry (AFP, Fot: Jason Reed)
d1n08j2

- USA i ich międzynarodowi partnerzy są głęboko zaniepokojeni groźbą dalszej eskalacji konfliktu i wzrostem liczby ofiar wśród niewinnych cywilów - oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki.

Zapewniła, że John Kerry wspiera egipską inicjatywę, której celem jest przywrócenie zawieszenia broni między Izraelem i Hamasem z listopada 2012 roku.

Prezydent USA Barack Obama wyraził w niedzielę w rozmowie telefonicznej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu "poważne zaniepokojenie" rosnącą liczbą ofiar konfliktu w Strefie Gazy, gdzie armia izraelska prowadzi ofensywę.

d1n08j2

Od początku ofensywy izraelskiej w Strefie Gazy zginęło co najmniej 437 Palestyńczyków, w tym w niedzielę ok. 100. Był to najkrwawszy dzienny bilans od 8 lipca, gdy ruszyła ofensywa przeciwko Hamasowi. W tym czasie zginęło 18 żołnierzy izraelskich, tylko w niedzielę - 13.

W niedzielę wieczorem czasu lokalnego zbierze się w Nowym Jorku, na nadzwyczajnym posiedzeniu, Rada Bezpieczeństwa ONZ, by zająć się eskalacją konfliktu w Strefie Gazy.

d1n08j2

Podziel się opinią

Share
d1n08j2
d1n08j2
Więcej tematów