Trwa ładowanie...

John Godson nie jest już wiceprezesem Polski Razem

Poseł John Abraham Godson nie jest już wiceprezesem Polski Razem Jarosława Gowina. Polityk poinformował o tym na Twitterze.

Share
John Godson nie jest już wiceprezesem Polski Razem
Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d340vzg

W związku wczorajszym głosowaniem, uprzejmie informuję że rezygnuję z funkcji wiceprezesa partii PRJG. Dalej pozostaję członkiem partii.

— John Abraham Godson (@johngodson) czerwiec 26, 2014

John Godson, wybrany z listy PO, obecnie członek Polski Razem, poparł rząd Donalda Tuska w głosowaniu nad wotum zaufania. Godson tłumaczył, że poparł rząd, bo "premier właśnie teraz potrzebuje wsparcia i modlitwy".

d340vzg

Dziś podtrzymał swoje stanowisko. Jak mówił, przekonały go tłumaczenia premiera oraz to, że szef rządu i jego ministrowie przeprosili za język, jakim rozmawiali na ujawnionych przez "Wprost" nagraniach. - Każda osoba ma wewnętrzny kompas - powiedział poseł Godson. Dodał, że "uchylił drzwi do serca, by pokazać, jakim dylematem było dla niego głosowanie nad wotum zaufania".

Pozostali posłowie Polski Razem głosowali przeciwko wnioskowi o wotum zaufania dla rządu. John Godson ma świadomość konsekwencji swojego postępowania. Zapewnia, że do Platformy Obywatelskiej, którą opuścił w sierpniu ubiegłego roku, wracać nie zamierza.

Szef partii Jarosław Gowin mówi, że postawy kolegi nie rozumie. Nie zdradza jednak, jakie konsekwencje spotkają Johna Godsona. - Będziemy się zastanawiać, czy możliwa jest dalsza współpraca - stwierdził jedynie. Dodał, że sprawiedliwość wymagała głosowania przeciwko rządowi.

- Zachował się przyzwoicie. Cieszę się, że Opatrzność we właściwym momencie podpowiedziała mu właściwy ruch - tak postawę Johna Godsona ocenia z kolei minister w kancelarii premiera Paweł Graś.

Podczas głosowania nad wnioskiem o wotum zaufania 237 posłów było za, 203 przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

d340vzg

Podziel się opinią

Share
d340vzg
d340vzg
Więcej tematów