Trwa ładowanie...

John Godson: Lech Wałęsa powiedział to, co wielu ludzi myśli

- Lech Wałęsa to człowiek szczery. Powiedział to, co wielu ludzi myśli - stwierdził poseł PO John Godson w programie "Kropka nad i" na antenie TVN24. W ten sposób skomentował niedawną wypowiedź byłego prezydenta, który stwierdził, że "homoseksualiści w sejmie powinni siedzieć w ostatniej ławie".

Share
John Godson: Lech Wałęsa powiedział to, co wielu ludzi myśliŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1w0ld9

Wypowiedź Lecha Wałęsy wywołała medialną burzę. Były prezydent nie ma jednak zamiaru przepraszać za swoje słowa. "O wartości posła i senatora nie powinna świadczyć jego seksualność, a teoretyczne i praktyczne przygotowanie do tworzenia prawa" - napisał były prezydent w felietonie dla WP.PL.

Wałęsa dodał, że demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości, a on chce "w imię zdrowego rozsądku stosować pewne proporcje w głoszeniu haseł i ideologii, aby z czasem milcząca w danych sferach większość nie musiała być przytłaczana propagandą poglądów mniejszościowych".

John Godson krytycznie odniósł się do słów byłego prezydenta. - Nie popieram tego, co powiedział Wałęsa - stwierdził na antenie TVN24. - Ale myślę, że trzeba się wykazać pewną wyrozumiałością. W sytuacji, gdy trwa nachalne lobby homoseksualistów, często ludzie o konserwatywnych poglądach mogą się irytować - podkreślił poseł PO.

d1w0ld9

Jego zdaniem, prezydent jest człowiekiem szczerym i powiedział to, co myśli wielu ludzi. A słowa Wałęsy to "nauczka i lekcja dla lobby homoseksualnego".

- Granice są powoli przesuwane. I trzeba uważać, gdyż to wszystko wyprowadzi nas na manowce - ocenił Godson. - Dzisiaj mówimy o związkach partnerskich, jutro porozmawiamy o małżeństwach gejów, a potem o adopcji dzieci przez takie pary - zauważył.

<a href="https://film.wp.pl/michal-pirog-6030934173275265c">Michał Piróg</a>: to skandaliczne

Goszczący w studiu razem z posłem PO Michał Piróg uznał słowa byłego prezydenta za skandaliczne. - Lech Wałęsa jest osobą, którą bardzo szanuję za wiele rzeczy, które zrobił - powiedział choreograf. Jak dodał, według niego Wałęsa "jest reprezentantem pokolenia, które może jest już zmęczone pewnymi zmianami i nie chce się zastanawiać nad tym, co zrobić dla jakiejś mniejszości."

Piróg podkreślił, że nie oczekuje przeprosin. - Nikt mnie nie musi przepraszać, ważne, żeby wygrało stanowisko ludzi - stwierdził.

d1w0ld9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w0ld9
d1w0ld9
Więcej tematów