Trwa ładowanie...

Joaquin Guzman, meksykański baron narkotykowy, znów uciekł z więzienia

Jeden z najpotężniejszych meksykańskich baronów narkotykowych Joaquin Guzman, znany jako "El Chapo" i "Shorty", znów na wolności. Mężczyzna uciekł z Altiplano - więzienia o zaostrzonym rygorze.
Share
Joaquin Guzman, meksykański baron narkotykowy, znów uciekł z więzienia
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d2zsnxm

Podejrzewa się, że Guzman uciekł póltorakilometrowym tunelem wykopanym pod natryskiem. Ostatnio widziany był tam w sobotę.

Tunel rozpoczynał się w celi Guzmana i prowadził do budynku poza zakładem karnym. Przejście, którym uciekł "El Chapo", było poprowadzone na głębokości 10 metrów. Tunel miał zapewnioną wentylację i oświetlenie. W wysokim na 170 centymetrów korytarzu znalazło się również miejsce dla motocyklu poruszającego się po specjalnych szynach.

W sprawie ucieczki przesłuchiwanych jest 18 strażników. Więzienne łaźnie to jedyne miejsce w więzieniu, w którym nie ma zainstalowanych kamer monitorujących teren.

d2zsnxm

Trwa obława na uciekiniera. Zawieszono loty na pobliskim lotnisku Toluca.

Uciekł nie pierwszy raz

To już druga ucieczka Meksykanina z więzienia. W 2001 roku, po 10 latach za kratami został wyniesiony przez skorumpowanych strażników w koszu na brudne ubrania.

Guzman to przywódca najlepiej zorganizowanego gangu narkotykowego w Meksyku - kartelu z Sinaloa. Odpowiada on za dostarczanie narkotyków do USA, głównie kokainy, marihuany, amfetaminy i metamfetaminy. Majątek Meksykanina szacowany jest na miliard dolarów.

d2zsnxm

Zobacz również: Gang narkotykowy rozbity

d2zsnxm

Podziel się opinią

Share
d2zsnxm
d2zsnxm
Więcej tematów