Trwa ładowanie...
d1lvysx

Joanna Mucha rozważa start na szefa PO. "Jest potrzebna zmiana"

Po przegranych wyborach w PO coraz głośniej o potrzebie zmiany szefa partii. Pozycja Grzegorza Schetyny jest podważana przez kolejnych polityków. Joanna Mucha zapowiedziała, że także rozważa start na szefa PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Mucha, posłanka PO
Joanna Mucha, posłanka PO (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1lvysx

W styczniu kończy się kadencja Grzegorza Schetyny, a w PO już trwa dyskusja, kto powinien go zastąpić. - Platforma Obywatelska powinna natychmiast przeprowadzić wewnętrzne wybory. Tego, czy Grzegorz Schetyna w nich wystartuje i czy je wygra czy przegra - nie wiemy. Faktem jest to, że przegraliśmy wybory, które - moim zdaniem - były do wygrania. Gdybyśmy szli z jasnym i czytelnym przekazem o co walczymy, a nie z kim walczymy, to te wybory mogliśmy wygrać. Trzeba zmierzyć się z faktami i podjąć decyzję na przyszłość – mówi Onetowi Joanna Mucha.

Posłanka PO podkreśla, że w partii nie ma buntu. - Ale w moim przekonaniu dominującą emocją wśród ludzi Platformy i naszych wyborców jest potrzeba zmiany. I poczucie, że bez zmiany przewodniczącego Platforma Obywatelska nie ruszy do przodu. Jeśli dziś nie zdecydujemy się na zmianę lidera, to oddamy pole lewicy, a my będziemy schnąć – mówi Joanna Mucha.

Posłanka dodaje, że rozważa start na szefa PO. - Prowadzimy w tej chwili rozmowy, jest za wcześnie na podjęcie decyzji. Nawet gdyby się okazało, że będzie kilku kandydatów, to jestem przekonana, że będziemy w stanie dojść do porozumienia. Będziemy pięknie ze sobą konkurować, a na finiszu będziemy wiedzieć co zrobić, żeby jeden z nas wygrał – podkreśla Joanna Mucha.

d1lvysx

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Adam Hofman: PiS ma powody do radości

Podziel się opinią

Share

d1lvysx

d1lvysx
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów