Trwa ładowanie...
d40rv7f

Joanna Lichocka i słynny gest. Posłanka PiS znów zaskakuje

Joanna Lichocka zasłynęła z kontrowersyjnego gestu podczas lutowego posiedzenia Sejmu. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości obstaje przy swoim i nadal zaprzecza, że środkowy palec miał kogoś obrazić. Opowiada o tym, co robi w domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Lichocka i słynny gest. Posłanka PiS znów zaskakuje
Joanna Lichocka i słynny gest. Posłanka PiS znów zaskakuje (East News, Fot: Piotr Molecki)
d40rv7f

Prezydium Sejmu uchyliło 4 września karę nagany, którą nałożyła na posłankę PiS Joannę Lichocką sejmowa komisja etyki za zachowanie podczas obrad w lutym.

Lichocka niemal od początku twierdzi, że na sali przesuwała palcem pod okiem, a jej gest został błędnie zinterpretowany przez opozycję.

Uchylenie kary to jedno, ale problemy z wizerunkiem to nadal dla Lichockiej kłopot. W rozmowie z "Faktem" przekonuje, że "słynny gest" pokazuje nawet w domu.

d40rv7f

Zobacz też: Sprawa Joanny Lichockiej. Bartosz Arłukowicz: jesteś z tej ferajny, to wolno ci wszystko

- Bardzo często jak poprawiam fryzurę albo naciskam przycisk w windzie, to robię to środkowym palcem - stwierdza Lichocka.

Posłanka PiS wyjaśnia reporterom "Faktu", że uwagę potrafi zwrócić jej nawet rodzina. - Moja córka mówi: "Mamo, znów zrobiłaś ten gest" - tłumaczy się Lichocka.

d40rv7f

Joanna Lichocka. Obrona posłanki PiS

W uzasadnieniu wniosku za odwołaniem kary dla posłanki Prezydium Sejmu stwierdziło, że Komisja Etyki nie wzięła pod uwagę przebiegu zachowania posłanki podczas lutowego głosowania.

Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska stwierdziła, że dobrze pamięta, jak wcześniej w stronę posłanki Lichockiej kierowane były "pohukiwania" ze strony opozycji, a posłów kierujących nieprzyjemne wobec Lichockiej słowa żadna kara nie spotkała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40rv7f

Podziel się opinią

Share
d40rv7f
d40rv7f