Trwa ładowanie...

Joachim Brudziński chce specjalnego zespołu do walki z neofaszystami i mową nienawiści

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji przygotował projekt zarządzenia, powołującego specjalny międzyresortowy zespół, który ma zająć się walką z neonazistami i rasistami. Projekt trafił już do premiera Mateusza Morawieckiego.

Share
Joachim Brudziński chce specjalnego zespołu do walki z neofaszystami i mową nienawiściŹródło: Agencja Gazeta, fot: Kuba Atys
d3vpn1c

Minister Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera o powołanie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Zespół, jak wynika z komunikatu MSWiA, ma opracować założenia zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

W skład zespołu, zgodnie z projektem zarządzenia szefa MSWiA mają wejść przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego.

Według projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

d3vpn1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vpn1c
Więcej tematów