Trwa ładowanie...
d128gi5

Joachim Brudziński chce specjalnego zespołu do walki z neofaszystami i mową nienawiści

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji przygotował projekt zarządzenia, powołującego specjalny międzyresortowy zespół, który ma zająć się walką z neonazistami i rasistami. Projekt trafił już do premiera Mateusza Morawieckiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joachim Brudziński przygotował projekt zarządzenia, powołującego międzyresortowy zespół
Joachim Brudziński przygotował projekt zarządzenia, powołującego międzyresortowy zespół (Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys)
d128gi5

Minister Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera o powołanie Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.

Zespół, jak wynika z komunikatu MSWiA, ma opracować założenia zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

d128gi5

W skład zespołu, zgodnie z projektem zarządzenia szefa MSWiA mają wejść przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego.

Według projektu w pracach Zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów