Trwa ładowanie...
Materiał powstał we współpracy z Allegro.

#JeszczeRaz dla ekologii. Allegro zachęca do ponownego użycia kartonów po przesyłkach

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu w automatach Allegro One Box każda osoba odbierająca przesyłkę będzie mogła zwrócić niepotrzebny karton, umieszczając go w specjalnej skrytce. Dzięki temu opakowania trafią do ponownego obiegu, a te, które nie są zniszczone, zostaną wykorzystane raz jeszcze.

Share
 Źródło: materiały partnera
d215vq8

Każdy, kto robi zakupy przez internet, z pewnością nieraz borykał się z nagromadzonymi w domu kartonami po przesyłkach. Jeżeli zajmujemy się sprzedażą w sieci, możemy użyć ich do zapakowania przedmiotów zakupionych przez klientów. Puste opakowania po zakupach świetnie sprawdzają się też do przechowywania rzeczy w szafie lub pod łóżkiem. Kiedy jednak nie znajdziemy żadnego zastosowania dla kartonowych pudełek, warto oddać je do ponownego obiegu, dzięki czemu zostaną wykorzystane raz jeszcze. Taką funkcję znajdziemy w zielonych automatach One Box by Allegro. Odebraną przesyłkę będzie można otworzyć na miejscu, a niepotrzebny karton złożyć i umieścić w automacie. W ten sposób marka Allegro zachęca do dbania o planetę, minimalizując zużycie papieru. Od teraz każdy, kto korzysta z zielonych automatach paczkowych może istotnie przyczynić się do ratowania środowiska.

Wykorzystaj karton #JeszczeRaz

Pierwszy automat paczkowy z prototypową funkcją #JeszczeRaz znajduje się na poznańskich Jeżycach. Innowacyjna funkcja umożliwiająca powtórne wykorzystanie kartonów po przesyłce, to wspaniała okazja, żeby w prosty sposób zadbać o środowisko. Marka Allegro od dawna koncentruje się na rozwiązaniach, które mają na celu ratowanie planety.

d215vq8

O nowej funkcji zielonych automatów paczkowych opowiada Jacek Powałka, Head of Last mile Product w strukturach marki Allegro.

– Wiemy, że wielu klientów Allegro chciałoby włączyć się w działania na rzecz środowiska. Marka One by Allegro stwarza im taką możliwość oraz zachęca do aktywnych działań na rzecz Planety. Teraz platforma prezentuje kolejne innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu po odebraniu przesyłki w prosty i wygodny sposób będzie można na miejscu otworzyć przesyłkę oraz pozostawić w specjalnie przygotowanej skrytce niepotrzebny karton – tłumaczy Jacek Powałka.

One Box by Allegro - wykorzystaj karton #JeszczeRaz

Jak zwrócić niepotrzebny karton w automacie paczkowym Allegro One Box?

Zwrot kartonowych pudełek po zakupionych produktach to nic trudnego. Wystarczy kilka prostych kroków, żeby karton ponownie trafił do specjalnej skrytki. Jak to zrobić? W wybranych automatach paczkowych Allegro One Box znajdziemy specjalne moduły umożliwiające pozostawienie opakowania w specjalnie przygotowanej skrytce. Wystarczy wybrać na ekranie opcję "oddaję karton", a następnie płaskie pudełko włożyć do otwartej skrytki. W złożeniu kartonów pomoże specjalny, plastikowy listek, który ułatwi cięcie foliowej taśmy. Za odbiór kartonowych opakowań będą odpowiedzialne fundacje działające w danym mieście.

d215vq8

W Poznaniu ta rola przypadła Fundacji BetterLand, która pod swoim szyldem prowadzi także ekologiczną drogerię internetową. Od początku działalności sklepu fundacja ani razu nie zakupiła kartonowych pudeł do pakowania zamówień – wszystkie przesyłki trafiają do klientów w opakowaniach z drugiego obiegu. Fundacja BetterLand nie tylko przygotowuje opakowania z odzysku na własny użytek, ale także wspiera inne firmy w praktykowaniu tego ekologicznego rozwiązania.

Allegro dla planety. Zielone rozwiązania w automatach Allegro One Box

Funkcja zwrotu kartonów to nie jedyna zielona inicjatywa marki Allegro. Na poznańskim automacie One Box znajdują się panele fotowoltaiczne, które pozwalają zasilać go energią słoneczną. Dodatkowo w maszynie można w prosty sposób zwrócić niepotrzebne urządzenia elektryczne. Co więcej, dzięki specjalnym czujnikom umieszczonym na powierzchni maszyny, użytkownicy mogą w prosty sposób sprawdzić jakość powietrza.

Allegro na razie testuje automaty paczkowe z funkcją zwrotu kartonów. Jeżeli nowe rozwiązanie spotka się z dużym zainteresowaniem klientów, niewykluczone, że już niedługo usługa będzie dostępna w automatach na terenie całej Polski. Warto korzystać z tej opcji – zwrot kartonu to niewielki, prosty gest, który może istotnie wpłynąć na lepszą przyszłość naszej planety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Materiał powstał we współpracy z Allegro.
d215vq8

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d215vq8
d215vq8
Więcej tematów